Haftanın Filmi
Adderall online payday loans

7. hafta
Ay Işığı - Moonlight
Parçalanmış - Split

Aşkın Sessizliği – Tous Les Soleils – Silence of Love

Gönderen , Tarih Tem.28, 2011, Kategori ***

“AŞKIN SESSİZLİĞİ / SILENCE OF LOVE (Tous Les Soleils) “

“I’VE LOVED YOU FOR SO LONG” ile  iki dalda Altın Küre adaylığı kazanan ve dikkat çeken yönetmen Philippe Claudel,  senaryosu da kendine ait olan yeni  filmi  AŞKIN SESSİZLİĞİ’nde mizah duygusu yüksek başarılı bir duygusal dramla karşımıza çıkıyor.

Başrollerde başarılı İtalyan oyuncular  Stefano Accorsi, Neri Marcorè ve César adayı aktris Clotilde Courau’a Oscar adayı usta oyuncu Anouk Aimée eşlik ediyor.

Konu: Strasbourg’ta geçen film, Alessandro isimli italyan bir adamın yaşadıklarını anlatıyor. 15 yaşındaki asi kızı ve anarşist kardeşi ile yaşayan, kendi de Strasbourg Üniversitesi’nde müzikoloji öğretmenliği yapan Alessandro, karısını kaybettiği günden beri kendine zaman ayırmayan birine dönüşmüştür. Boş zamanlarında  hastanelerde gönüllü olarak hastalara kitap okumaktadır. Ressam kardeşi onların yanında asalak bir hayat yaşamakta, ona yaşam sevinci veren tek varlık kızı İrina ise gün geçtikçe büyümekte ve karakteri değişmektedir. Tesadüfler sonucu karşısına çıkan Floransa adlı genç ve güzel bir kadın, Alessandro’nun hayatını değiştirip, kalbindeki sessizliğe bir son verebilecek midir?

Yönetmen: Philippe Claudel
Senaryo: Philippe Claudel
Görüntü Yönetmeni: Denis Lenoir
Oyuncular:
Stefano Accorsi, Neri Marcorè, Clotilde Courau
Vizyon Tarihi: 29 Temmuz 2011
Süre: 105 dk

İthalat: Bir Film

Dağıtım: Tiglon

Resimler:

:, , , ,
Bu yazı için yorum yapılmamış...

Bir şey mi aradınız?

Sitede arama yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Hala aradığınızı bulamadınız mı? Yorum yazın ya da bizimle iletişime geçin!

Kardeş sitelerimiz...