Haftanın Filmi
Adderall online payday loans

08. hafta
Gizli Sayılar - Hidden Figures
Paterson
Resident Evil: Son Bölüm - Resident Evil: The Final Chapter
Karlar Kraliçesi 3: Ateş ve Buz - The Snow Queen 3: Fire and Ice
Cereyan

Kod Adı: Venüs – Code Name: Venus

Gönderen , Tarih Ara.20, 2012, Kategori ***

Kod Adı Venüs

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Türkiye, İngiltere ve Hollanda ortak yapımı olan ‘Kod Adı Venüs’ (Code Name Venus), Kıbrıs Adası’nda 1955-1974 dönemini anlatıyor. Aşk, aksiyon ve macera türü filmde Yasemin adlı bir ajanın Kıbrıs’ta Barnabas İncil’ini araması konu alınıyor. Yasemin, kitabı ararken kendini aşk çemberinin içinde buluyor. Ajana aşık olan 3 ayrı millete mensup genci ve mücadelelerini irdeliyor. Filmin ön planında bu mücadelelere, arka planında da Kıbrıs’ın gizli tarihine  yer veriliyor.

Toplam 3 milyon liraya mal olan film Kod Adı Venüs, tamamıyle Kuzey Kıbrıs’da otantik lokasyonlarda çekilmiş. 1955-1974 döneminde İngilizler, Rumlar ve Türkler adayı elde etme niyetindeydi. Filmde de köken olarak İngiliz, Rum ve Türk olan 3 erkek de Yasemin’i elde etme gayretinde.

Kıbrıslı yapımcı ve yönetmen Tamer Garip, ‘Kod Adı Venüs’ün metafor ve simgelere dayalı olduğunu; her karakterin bir ülkeyi temsil ettiğini dile getirdi.

İngiliz oyuncular Jolie Myatt ve Jonny Lee Kemp’in yer aldığı filmde, Cengiz Bozkurt , Serhat Harman, Enver Davulcu gibi genç aktörler de oynuyor.

:, , , , ,
Bu yazı için yorum yapılmamış...

Bir şey mi aradınız?

Sitede arama yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Hala aradığınızı bulamadınız mı? Yorum yazın ya da bizimle iletişime geçin!

Kardeş sitelerimiz...