Uçuş – Flight

FLIGT – UÇUŞ
YAPIM NOTLARI

Paramount Pictures’ın dram-gerilim türündeki “Uçuş (Flight)” filminde, Denzel Washington, uçuş sırasında meydana gelen bir felaket sonrasında mecburi iniş yaparak uçaktaki hemen hemen herkesi kurtaran, deneyimli pilot Kaptan Whip Whitaker’ı canlandırıyor. Whip, olayın ardından kahraman ilan ediliyor ama zamanla o uçakta aslında neler olduğuna dair cevaptan ziyade daha çok soru gün yüzüne çıkıyor.
Paramount Pictures sunar: “Uçuş”. Filmin yönetmeni Robert Zemeckis. Yapımcılar Parkes/MacDonald Production’dan Walter F. Parkes ve Laurie MacDonald ile ImageMovers’tan Robert Zemeckis, Steve Starkey ve Jack Rapke. Sorumlu yapımcı Cherylanne Martin. Özgün senaryo John Hatins. Görüntü yönetmeni Don Burgess, ASC. Yapım tasarımcısı Nelson Coates. Görsel Efekt Süpervizörü Kevin Baillie. Kurgu, Jeremiah O’Discroll.
Oyuncular; Denzel Washington, Don Cheadle, Kelly Reilly, John Goodman, Bruce Greenwood, Melissa Leo, Brian Geraghty, Tamara Tunie, Nadine Velazquez ve James Badge Dale.
“Uçuş” filmiyle Oscar® ödüllü Denzel Washington ve yönetmen Robert Zemeckis ilk kez bir araya geliyor.
“Uçuş” bir Paramount Pictures filmidir.

Sinopsis
Sonbahar ortalarında bir sabah, SouthJet 227 Orlando, Florida’dan sıradan bir yolculuk için yola çıkar. Yolcu uçağının kaptan pilotu, Whip Whitaker’dır. Yanında da hoş görünümlü yardımcı pilotu ve ikinci kaptanı, her yönüyle Whip’in zıddı olan Ken Evans vardır. Uçak, şiddetli bir fırtınadan geçmeye çalışırken beklenenden daha şiddetli bir türbülansa girer. İşler de tam o noktada ters gitmeye başlar. Okumaya devam et “Uçuş – Flight”