Exodus: Tanrılar ve Krallar – Exodus: Gods and Kings

  EXODUS: TANRILAR VE KRALLAR

Cesaret bir imparatorluğu yıkar mı?..

Kendine hayran bırakan yönetmen Ridley Scott, EXODUS: TANRILAR VE KRALLAR’da bir adamın cesaretinin bir imparatorluğu alaşağı edişinin hikayesini beyaz perdeye taşıyor. Scott, görsel efektler ve 3D teknolojisi kullanarak, Mısır Firavunu Ramses (Joel Edgerton)’e başkaldıran ve 400,000 köleyi Mısırdan kaçıran Musa (Christian Bale)’nın hikayesine yepyeni bir soluk getiriyor.
Filmdeki entrika, mekan, maceralar ve canlı karakterler eşsiz bir tiyatral olaya tanık olmamızı sağlıyor. Exodus Mısır’ın özgün ve belirleyici bir destanı. Aynı zamanda duygu, rekabet ve ihanet içeren bir özgürlük mücadelesinin güçlü hikayesi.
“Musa’nın hayatı tüm zamanların en iyi macerası ve manevi arayışı” diyor Scott. Başarılı yönetmen, 15.000 Mısırlı askerin Hitit kamplarına saldırısıyla başlayan, askeri yapıların yükseldiği, vebanın kol gezdiği ve Kızıldeniz’in ayrıldığı o önemli hikayenin altına imzasını atıyor.
“Hayattan görkemli olan her şeyi severim” diye ekliyor Scott.”Gladyatör filminde ne yapacağımı biliyordum. O zamandaki insanlar gibi yaşamak, nefes almak ve hissetmenin ne demek olduğunu biliyordum.  EXODUS: TANRILAR VE KRALLAR’da Mısır kültürüne ve Exodus’a daha önce yapılmamış bir şekilde hayat vermek istedim.” Okumaya devam et “Exodus: Tanrılar ve Krallar – Exodus: Gods and Kings”