Fantastik Canavarlar: Nelerdir, Nerede Bulunurlar? – Fantastic Beasts and Where to Find Them?

FANTASTİK CANAVARLAR NELERDİR,
NEREDE BULUNURLAR?

“Fantastic Beasts and Where to Find Them”

“Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” bizi J.K. Rowling’in büyücüler dünyasına geri götüren yepyeni bir macera.
Gişe devi son dört “Harry Potter” filminin yönetmeni David Yates’in başına geçtiği filmin baş karakteri olan büyü-hayvanbilimcisi Newt Scamander rolünü Oscar ödüllü Eddie Redmayne (“The Theory of Everything”) canlandırıyor.
“Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” 1926 yılında Newt Scamander’ın çok sayıdaki çeşitli büyülü yaratıkları bulmak ve belgelemek için küresel çapta gezisini tamamlamasının hemen ardından başlıyor. Kısa bir mola için New York’a gelen Scamander aslında oraya olaysız bir şekilde gelip gidebilirdi… eğer Jacob adındaki Büyüdışı (Amerikan İngilizce’sinde Muggle), yanlış yerde bir büyücülük vakası ve hem büyücülük hem de Büyüdışı dünyalarında sorun yaratabilecek, Newt’a ait fantastik canavarlardan bazıları kaçmış olmasaydı.
“Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?”ın diğer önemli rolleri ve onları canlandıran oyuncular şöyle sıralanabilir: Tina rolünde Katherine Waterston (“Steve Jobs”, “Inherent Vice”); Jacob rolünde Tony ödüllü Dan Fogler (“The 25th Annual Putnam County Spelling Bee”); Tina’nın kız kardeşi Queenie rolünde Alison Sudol (“Dig”, “Transparent”); Credence rolünde Ezra Miller (“Trainwreck”); Mary Lou rolünde iki kez Oscar adayı Samantha Morton (“In America”, “Sweet and Lowdown”); Henry Shaw, Sr. rolünde Oscar ödüllü Jon Voight (“Coming Home”, TV dizisi “Ray Donovan”); Gnarlack rolünde Ron Perlman (“Hellboy” filmleri); Seraphina rolünde Carmen Ejogo (“Selma”); Chastity rolünde Jenn Murray (“Brooklyn”); Modesty rolünde, sinemaya yeni adım atan Faith Wood-Blagrove; ve Percival Graves rolünde Colin Farrell (“True Detective”). Okumaya devam et “Fantastik Canavarlar: Nelerdir, Nerede Bulunurlar? – Fantastic Beasts and Where to Find Them?”