Tehlikeli Takip – End of Watch

TEHLİKELİ TAKİP
“END OF WATCH”

SİNOPSİS
Tehlikeli Takip”  son zamanlarda “Reality Show” kanallarında gösterilen gerçek zamanlı polis takip öykülerinden yola çıkarak gerçek hayat hikayelerini konu almaktadır. Filmin çekimlerinde karakterlerin kullandığı HD kameralar, seyircinin kendisini filmin gerçeklik kurgusunun içinde bulmasını sağlıyor.

Polis Memuru Brian Taylor (Jake Gyllenhaal) ve Polis Memuru Mike Zavala (Michael Peña) topluma hizmet etmek ve insanları korumak için ettikleri yemine bağlı kalmak üzere çıktıkları görevlerdeki her Tehlikeli Takip’in ardından eve sağ salim dönmelerini sağlayan, güçlü bir kardeşlik bağı kurmuştur. Bu polis memurlarının tek güvencesi, Los Angeles sokaklarında devriye atarken hiçbir güvenlerinin olmadığı gerçeğidir.
Mavi-kırmızı ışıklar, siren sesleri ve adrenalin dolu aksiyon sahneleri arasında, günlerinin çoğunu devriye arabasının içinde bir sonraki çağrıyı bekleyerek geçiren iki ortak arasında dürüst, çoğu zaman da gülünç şakalaşmalar olur. Bu iki polis memuru arasında, tehlike karşısında tek bir beden gibi hareket etmelerini sağlayan bir bağ gelişmiştir; çünkü ikisi de her an hayatlarını ortaya koymaları gerektiğinin farkındadır.
Hareketli aksiyon sahneleri, polis memurlarının, çete üyelerinin, izleme ve takip kameralarının ve ateş hattında kalan sıradan vatandaşların bakış açısından izleyicilere yansıtılıyor. 360 derecelik bu bakış açısı, şehrin en karanlık ve en çok şiddet barındıran caddelerine ve arka sokaklarına, buralarda devriye atan cesur memurlara dair dikkat çekici ve dolaysız bir tasvir sunuyor. Okumaya devam et “Tehlikeli Takip – End of Watch”