Son Kalan – Lone Survivor

2 DALDA OSCAR ADAYLIĞI

EN SES KURGUSU – EN İYİ SES MİKSAJI
Bir Peter Berg Filmi 28 ŞUBAT’TA SİNEMALARDA

“Kaç kere ayağa kalkıp bu hikayeyi anlattığımın önemi yok
Ya da bu kitabi kaç kişinin okuduğunun, bu filmi kaç kişinin izleyeceği ile karşılaştırılamaz.
Yani benim işim bitti. Görev tamamlandı.”
-Marcus Luttrell
The New York Times en çok satanlar kahramanlık, cesaret ve direncin gerçek hikâyesinden uyarlama Lone Survivor dört Navy Seal’ın inanılmaz görevlerini anlatıyor.
Karar vermesi imkânsız bir ikileme düşen grup yardımdan izole ve kendilerinden sayıca oldukça kalabalık bir Taliban grubu tarafından sarılmış bir şekilde savaşa hazırlandılar.
Düşünülmez ihtimallerle yüzleşmeye başladıkça bu dört adam dayanıklılık ve cesaret ile savaşmaya devam ettiler.
MARK WAHLBERG (The Fighter, Contraband) kastın başrolü olarak Lone Survivor’ın kitabının ilk elden anlatıcısı Marcus Luttrell’i canlandırıyor. Lone Survivor kitabı insan ruhunun gücünün test edildiği motivasyon sağlayıcı bir kaynak haline dönüşen ve insanı mental ve fiziksel sınırlarını zorluyor.
Mark Wahlberg ile omuz omuza savaşan bu elit grubun diğer üyelerini ise Michael Murphy rolünde TAYLOR KITSCH (Savages, Friday Night Lights), Danny Dietz rolünde EMILE HIRSCH (Into the Wild, television’s Bonnie ve Clyde) ve Matthew “Axe” Axelson rolünde BEN FOSTER (3:10 to Yuma, Kill Your Darlings). ERIC BANA (Star Trek, Hanna) ise Afganistan’da komutan olan takım lideri olarak Erik Kristensen yer alıyor. Okumaya devam et “Son Kalan – Lone Survivor”