YEŞİL REHBER – GREEN BOOK

YEŞİL REHBER
GREEN BOOK
30 KASIM’DA SİNEMALARDA
TÜRKÇE ALTYAZILI

HİKAYE HAKKINDA: Green Book, ünlü bir piyanist ve konser turu kapsamında özel şoförü olarak çalışan Tony’nin dostluk hikayesini anlatıyor.
Ünlü Afro-Amerikalı piyanist Dr. Don Shirley ise konser turu için hazırlanmaktadır. Ünlü müzisyen tur kapsamında Manhattan’dan güneye doğru birçok yere gidecektir. Kendisi ile şehir şehir gezecek bir şoför arayışında olan Shirley, bir süredir işsiz olan Tony’yi işe alır. Tony, yolculuk sırasında ırklılığın yayığın olduğu bu dönemde güvenli olan güzergahları kullanabilmek için “The Green Book” isimli kılavuzdan yardım alır. Bu birbirinden çok farklı garip ikili yolculukları sırasında zaman zaman tehlikeyle zaman zamanda beklemedik nezaket ile karşılaşırlar.
Nick Vallelonga: “babamın hikayesini anlattım.”
Tony Lip’in en büyük oğlu olan Nick Vallelonga, babasının Don Shirley ile olan yolculuğunu dinleyerek büyümüş. Tony ve Shirley arasında gelişen hikâyenin kendisini çok etkilediğini ve herkesin bu hikayeden etkilenmeyi hak ettiğini düşünerek bunu geniş kitlelere duyurmayı hedeflemiş. Okumaya devam et “YEŞİL REHBER – GREEN BOOK”