Replikalar – Replicas

HİKAYE :
Bir trafik kazasında ailesini travmatik bir şekilde kaybeden bilim adamı olan William Foster (Keanu Reeves), onları geri getirmek için elinden geleni yapacaktır. İnsan bilincini bilgisayarlara aktarabilme ve insan klonlama çalışmaları yapan William, her şeye rağmen ailesini kurtarmaya çalışacaktır.
Çekimleri Porto Rico’da yapılan, Passenger ve Transformers’ın yapımcılarına ait olan filmin oyuncu kadrosunda Keanu Reeves, Alice Eve, Thomas Middleditch ve Emily Alyn Lind rol alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Jeffrey Nachmanoff oturuyor. Replicas, seyirciler için çok güncel bir film. Keanu Reeves hayranları için, onu aksiyon dışında bir rolde görmek için bir fırsat. Bu film, özünde bir aile filmi ama aynı zamanda bir bilim kurgu gerilim filmi de.
Bilimin kendi içinde ne iyi ne de kötü olduğuna dair biraz farklı bir bakış açısı getiriyor. Daha ziyade insan doğasıyla ilgili klasik bir hikâye ve bizi şu soruyu sormaya zorluyor: William’ın yerinde olsanız siz ne yapardınız? Kim kendi ailesini kurtarmaya çalışmaz?

Okumaya devam et “Replikalar – Replicas”