Gece Vurgunu – Nightcrawler

Günümüz Los Angeles’ının tekinsiz gecelerinde geçen polisiye/gerilim filmi GECE VURGUNU (Nightcrawler) başrolünde, şehrin yüksek tempolu suç haberciliğine adım atmak isteyen azimli ve kararlı Lou Bloom karakterini canlandıran Jake Gyllenhaal’a yer veriyor.
Kazaları, yangınları, cinayetleri ve para getirebilecek hemen her türlü kaos ortamını bularak çekimler yapan bir kamera ekibiyle tanışan Lou, gece muhabirliğinin tehlikeli, belirsiz ve ölümcül yanıyla da karşılaşırken her polis sireninin, her kurbanın, dökülen her kanın paraya dönüştüğünü fark ediyor ve büyük çıkışını yakalamak için yakaladığı hikayeyi ahlaksız, risk dolu ve zekice bir planla yönlendiriyor.
Kendi hikayesinin doğru ve yanlışlarının arasındaki çizginin giderek belirsizleştiğini fark etmeden, gözünü kariyer hırsı bürüyen Lou’ya bu filmde Nina karakterin canlandıran Rene Russo eşlik ediyor.

Şehrin tam da uykuya daldığı sırada hızlı arabaları ve pahalı kameralarıyla polis telsizlerini dinlemeye koyulan gece muhabirleri, şoke edici hikayelere doymayan Los Angeles’ın açlığını gidermek için elinden geleni yapar, kazaların, yangınların, cinayetlerin ve yerel televizyon kanallarında paraya dönüşebilecek her türlü olayın kayıt altına alınmasını ister. Okumaya devam et “Gece Vurgunu – Nightcrawler”