Kirli Para – The Drop

KİRLİ PARA

Bullhead filmiyle oskara aday olan Michaël R. Roskam’ın yeni polisiye dramı. Dennis Lehane’ın (MYSTIC RIVER, GONE BABY GONE) kısa hikayesinden beyaz perdeye uyarlanmış olan Kirli Para, yalnız barmen Bob Saginowski (Tom Hardy) Brooklyn yer altı dünyasında gangsterlerin kirli para transferini yaptıkları barın sahibi. Bob kuzeni ve patronu Marv (James Gandolfini) ile kendini bir anda soygunun içinde bulur ve buradan ne olursa olsun sağ çıkmak durumundadır.

Fox Searchlight Pictures sunar, bir Chernin Entertainment prodüksüyonu, KİRLİ PARA  başrollerde Tom Hardy, Noomi Rapace, James Gandolfini, Matthias Schoenaerts, John Ortiz, Ann Dowd, Michael Aronov, James Frecheville, Elizabeth Rodriguez, Tobias Segal ve Michael Esper.

Yönetmenliğini Oscar adayı Michaël Roskam‘ın üstlendiği, senaristliğini kendi kısa hikayesi Animal Rescue’dan esinlenilen Dennis Lehane yapıyor. Filmin yapımcılığını ise Peter Chernin (RISE OF THE PLANET OF THE APES, DAWN OF THE PLANET OF THE APES, THE HEAT) ve Jenno Topping (THE HEAT) yapıyor.Yapım yönetmenliğinde Mike Larocca (RISE OF THE PLANET OF THE APES), M. Blair Breard (WANTED) ve Lehane var. Filmin Fotoğraf yönetmenliğini Nicolas Karakatsanis (BULLHEAD), prodüksiyon tasarımcılığını Thérèse DePrez (BLACK SWAN), düzenlemesini Christopher Tellefsen, A.C.E. (MONEYBALL), kostüm dizaynını David Robinson (THE PERKS OF BEING A WALLFLOWER), müziklerini ise Marco Beltrami (WORLD WAR Z) ve Gabe Hilfer (THE PLACE BEYOND THE PINES)  yapıyor. Okumaya devam et “Kirli Para – The Drop”