Bıçaklar Çekildi – Knives Out

Dünyaca ünlü yazar ve yönetmen Rian Johnson (Brick, Looper, Star Wars: Son Jedi), malikanedeki herkesin cinayet şüphelisi olduğu, günümüzde geçen eğlenceli bir cinayet/gizem filmi olan BIÇAKLAR ÇEKİLDİ filminde, polisiye roman yazarlığı alanında bir deha olan Agatha Christie’ye saygı duruşunda bulunuyor. Filmde, tanınmış polisiye yazarı Harlan Thrombey (Christopher Plummer) 85. doğum günü partisinden hemen sonra malikanesinde ölü bulunduğunda, meraklı ve neşeli bir dedektif olan Benoit Blanc (Daniel Craig) cinayeti çözmesi için gizemli biri tarafından işe alınır. Harlan’ın ilişkileri kopuk ailesinden, sadık personeline, Blanc, Harlan’ın zamansız ölümünün ardındaki gerçeği ortaya çıkarmak için anlamsız kandırmacalar ve yalanlardan oluşan bir yılan hikâyesini çözmeye çalışacaktır. Chris Evans, Ana De Armas, Jamie Lee Curtis, Don Johnson, Michael Shannon, Toni Collette, LaKeith Stanfield, Katherine Langford ve Jaeden Martell dahil olmak üzere yıldız bir oyuncu kadrosuyla, BIÇAKLAR ÇEKİLDİ, izleyicileri filmin sonuna kadar “Katil kim?” sorusuyla merakta bırakacak bir polisiye filmi.

Polisiye tutkunlarının merakla beklediği “Bıçaklar Çekildi”, 10 Ocak’ta vizyona girmeye hazırlanıyor. Polisiye roman yazarlığı alanında bir deha olan Agatha Christie’ye saygı niteliği taşıyan film, dedektif Benoit Blanc’ın 85. doğum günü partisinden hemen sonra malikanesinde ölü bulunan tanınmış polisiye yazarı Harlan Thrombey’in cinayetini çözme hikayesini anlatıyor.

Günümüzde geçen eğlenceli bir cinayet filmi olan “Bıçaklar Çekildi” Christopher Plummer, Daniel Craig, Chris Evans, Ana De Armas, Jamie Lee Curtis gibi birçok yıldız ismin yer aldığı kadrosuyla da dikkat çekiyor. Film, Brick, Looper, Star Wars: Son Jedi filmleriyle büyük beğeni toplayan ünlü yazar ve yönetmen Rian Johnson’ın imzasını taşıyor.

Okumaya devam et “Bıçaklar Çekildi – Knives Out”