Demir Yumruk – Hands of Stone

HANDS OF STONE

Hands of Stone, efsanevi Roberto Durán ve meşhur antrenörü Ray Arcel’in, birbirlerinin hayatlarını nasıl değiştirdiklerini konu ediyor. 1964’ten 1983’e kadar, boksun altın çağında geçen film, Durán’in Sugar Ray Leonard’la olan meşhur rekabetinin gerçek hikâyesini anlatıyor. İki Oscar ödüllü Robert De Niro, Harlem’li bir Yahudi olan, boks Hall of Fame’ine giren ilk boks antrenörü, efsanevi Ray Arcel’i canlandırıyor.
En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre’ye aday gösterilen Edgar Ramirez de Roberto “Taştan Eller” Durán’i canlandırıyor. Panama’nın işgali sırasında yerli bir kızla ilişkisi olan bir Amerikalının oğlu olan Durán, ulusunun gururunu kurtarma arzusuyla büyüyor. Kuzey Amerika’da en önemli alanlarda, en iyi Amerikalı boksörlerle karşı karşıya geliyor.
Sekiz Grammy ödüllü Usher Raymond IV, spor ikonu Sugar Ray Leonard’ı canlandırıyor. 100 milyon dolardan fazla ödül parası kazanan ilk boksör olan Leonard, aynı zamanda tüm zamanların en iyi boksörlerinden de biri olarak kabul ediliyor. İlk yenilgisini Roberto Durán’den almıştı ve bu durum ona kendi tabiriyle “boksun psikolojik bir spor” olduğunu öğretmişti. Durán de, Leonard da birbirlerinin yolculuklarını çok etkiledi. Uzmanlara göre spor tarihinin ezeli rekabetinde, birbirlerine rakip olarak rüştlerini ispatladılar. Okumaya devam et “Demir Yumruk – Hands of Stone”