Lego Filmi 2 – The Lego Movie 2: The Second Part

LEGO® Filmi 2

8 Şubat’ta Türkçe Dublajlı Olarak 3D Seçeneğiyle Sinemalarda.

Her şeyi başlatmış olan, küresel çapta gişe fenomeni olmuş, eleştirmenlerden övgü toplamış “LEGO Filmi”nin sabırsızlıkla beklenen devam filmi “LEGO® Filmi 2”de kahramanlarımız yepyeni, aksiyon yüklü bir macerada, sevgili şehirleri Bricksburg’ü kurtarmak için yeniden bir araya geliyorlar. Her şeyin muhteşem olduğu günlerin üzerinden beş yıl geçmiştir ve şimdi şehir sakinleri yepyeni bir tehditle karşı karşıyadırlar: Uzaydan gelen LEGO DUPLO® istilacıları her şeyi yeniden inşa edilebileceklerinden daha hızlı bir şekilde paramparça etmektedirler.

İstilacıları yenme ve LEGO evrenine uyumu geri getirme sorumluluğu Emmet, Lucy, Batman ve dostlarını çok uzak, keşfedilmemiş dünyalara, hatta her şeyin müzikal olduğu tuhaf bir galaksiye bile götürecektir. Bu görev onların cesaretini, yaratıcılığını, Usta Yapıcılık becerilerini sınayacak ve gerçekten ne kadar özel olduklarını ortaya çıkaracaktır.

Filmde yeniden yer alan başlıca karakterler şöyle sıralanabilir: Emmet, Lucy (nam-ı diğer Çılgınstil), LEGO BatmanTM,, Ultrakedi, MetalSakal ve Benny. Onlara yeni karakterler Kraliçe Watevra Wa’Nabi, Tatlı Kargaşa ve Mom eşlik edecek.

“LEGO Filmi 2”nin yönetmenliğini Mike Mitchell (“Shrek Ever After”, “Trolls”, “Sky High”), yapımcılığını ise Dan Lin, Phil Lord, Christopher Miller ve Roy Lee üstlendi. “LEGO Filmi”nin 2014’te seyirciyle buluşmasından bu yana, LEGO film serisinin yaratıcı ekibini bu isimler ve Jinko Gotoh oluşturuyor. LEGO Construction Toys’a (LEGO Yapı Oyuncakları) dayanan filmin senaryosu Phil Lord ve Christopher Miller’ın; hikayesi Phil Lord, Christopher Miller ve Matthew Fogel’ın imzasını taşıyor.

Okumaya devam et “Lego Filmi 2 – The Lego Movie 2: The Second Part”