Ölüm Günün Kutlu Olsun 2 – Happy Death Day 2U

UNIVERSAL PICTURES Sunar
Bir BLUMHOUSE Yapımı
Bir CHRISTOPHER LANDON Filmi

Blumhouse’ın sürükleyici, tekrar eden ve komik ayrıntılarıyla 2017’deki sürpriz hit filminin devamı olan Ölüm Günün Kutlu Olsun 2’de yeniden bir arya gelen oyuncu kadrosunun başrolünde JESSICA ROTHE yer alıyor. Bu kez kahramanımız Tree Gelbman (Rothe) tekrar tekrar ölmenin önünde yatan tehlikelerden şaşırtıcı bir şekilde daha kolay olduğunu keşfediyor.
Tree’yi son bıraktığımızda kendisini oda arkadaşı Lori’nin (RUBY MODINE, Showtime’da Shameless) elinden gelecek kesin bir ölümden kurtarmış ve psikopatı Kappa Nu derneğinin penceresinden dışarı atmıştı. Tree’nin hiç bitmeyen doğum günü NİHAYET sona ermişti. Yepyeni bir hayata başlamayı başarmış ve eski hatalarını bir daha asla tekrarlamayacağına yemin etmişti.
Ya da öyle olacağını düşünmüştü. Tree, sonsuz döngüye veda ederek Carter (ISRAEL BROUSSARD, The Bling Ring) ile umut vaat eden yeni bir ilişkiye başlar başlamaz tuhaf cinayetinin bulmacasını çözmenin istemeden de olsa, çoklu evrene şok dalgaları gönderecek bazı sonuçlar doğurduğunu fark ediyor.


Her zaman yanlış anda yanlış yerde bulunmak gibi büyüleyici bir yeteneğe sahip olan Carter’ın oda arkadaşı Ryan (PHI VU, Pitch Perfect 2) üniversite yıllarını zamanın moleküler düzeyde yavaşlatılabileceğini kanıtlamak üzere tasarlanmış bir makineyi yaparak geçirmiş. Ryan, mühendis adayı arkadaşları Samar (SURAJ SHARMA, Life of Pi, Showtime’da Homeland) ve Dre’den (SARAH YARKIN, TV’de Foursome) oluşan ekibin Sisyphus Kuantum Soğutucu Reaktörü (Sissy) mükemmelleştirmelerine ve Nobel ödülüne aday olmalarına (ya da Bayfield Üniversitesi’ni ve 160 km. çapındaki herkesi havaya uçurmalarına) ramak kalmıştır.

Okumaya devam et “Ölüm Günün Kutlu Olsun 2 – Happy Death Day 2U”