Ben-Hur

“BEN-HUR”
Paramount Pictures ve Metro-Goldwyn-Mayer Pictures sunar

Özet: BEN-HUR filmi, Roma ordusunda subay olan üvey erkek kardeşi Messsala (Toby Kebbell) tarafından haksız bir şekilde ihanetle suçlanan prens Judah Ben-Hur’un (Jack Huston) epik hikayesini konu alıyor. Rütbesi alınan, ailesinden ve sevdiği kadından (Nazanin Boniadi) ayrı bırakılan Judah, köleliğe zorlanır. Denizde geçen yıllardan sonra intikam almak için vatanına döner. Film, Lew Wallace’ın ölümsüz romanı Ben-Hur: A Tale of the Christ’a dayanmaktadır. Filmde ayrıca Morgan Freeman ve Rodrigo Santoro rol almaktadır.

YAPIM NOTLARI

Ben-Hur, üvey erkek kardeşi ve Roma ordusunda subay olan Messala (Toby Kebbell) tarafından haksız bir şekilde ihanetle suçlanan prens Yahuda Ben-Hur’un (Jack Huston) epik hikayesi. Unvanı elinden alınan, ailesinden ve sevdiği kadından (Nazanin Boniadi) ayrılan Yahuda, köleliğe zorlanır. Denizde geçen yıllardan sonra intikam almak için vatanına döner fakat günah işlemekten kurtulur. Film, Lew Wallace’ın ölümsüz romanı Ben-Hur: A Tale of the Christ’a dayanmaktadır. Filmde ayrıca Morgan Freeman ve Rodrigo Santoro rol almaktadır.
Paramount Pictures ve Metro-Goldwyn-Mayer Pictures sunar, Ben-Hur. Sorumlu yapımcılar; Mark Burnett, Roma Downey, Keith Clarke, John Ridley ve Jason F. Brown. Yapımcılar Sean Daniel, Joni Levin ve Duncan Henderson. Senaryo Keith Clarke ve John Ridley. Yönetmen Timur Bekmambetov. Okumaya devam et “Ben-Hur”