Blair Cadısı – Blair Witch

BLAIR WITCH ‘MINI’ PRODUKSİYON NOTLARI

James’in kardeşi ve iki arkadaşının, Maryland’deki Karanlık Orman’da Blair Cadısı’nın efsanesinin peşinden gidip arkalarında bir sürü teori ve şüphe bırakmalarının üzerinden 20 yıl geçmiştir.
James (Shameless’dan James Allen McCune), arkadaşları Peter (Oyunbozan Ralph’dan Brandon Scott), Ashley (Disney Star Darlings’den Corbin Reid) ve film öğrencisi Lisa (La La Land, Alien: Covenant’dan Callie Hernandez) kameraları ile birlikte, kayıpların gizemini çözmek için aynı ormana girmeye cüret ederler.
Başlarda grup gayet iyimserdir. Özellikle bölgenin yerlisi olan Lane (State of Affairs’dan Wes Robinson) ve Talia’nın (The Following’den Valorie Curry) karanlık ve dolambaçlı ormandaki rehberlikleri sayesinde grubun umutları yükselir. Ancak gecenin çökmesi ile beraber, grup tehditkâr varlıklar ile yüzleşmek zorunda kalır.
Yavaş yavaş, efsanenin hayal ettiklerinden çok daha gerçek ve şeytani olduğunun farkına varırlar.
Korku Mirası

1999 ‘da vizyona giren Blair Cadısı  büyük bir fenomen yaratmış ve ormanda yalnız olmanın ne kadar korkunç olabileceğini bize hatırlatmıştır.
“1785’de Elly Kedward cadılıkla suçlanmış ve Maryland ormanlarında ölüme terk edilmiştir. Blair Cadısı efsanesinin ilk kaydedilen hikâyesidir.” diyor Hale. “Ancak o ormandaki kötülük çok daha eskiye dayanmaktadır.” Okumaya devam et “Blair Cadısı – Blair Witch”