127 Saat – 127 Hours

“127 HOURS / 127 SAAT”

“Slumdog Millionaire”le Oscar kazanan;  kült olarak adlandırılan filmi “Trainspotting” ile akıllara kazınan başarılı yönetmen Danny Boyle’un yeni filmi “127 HOURS”un başrolünde Altın Küre sahibi oyuncu James Franco yer alıyor. Dağcı  Aron Ralston’ın büyük bir kaya parçasının arasında 5 gün boyunca kaldığı ve kolunu kör bir çakıyla keserek kurtulduğu süreci anlattığı “Between a Rock and a Hard Place” kitabından uyarlanan “127 SAAT” 18 Şubat 2011 de vizyona giriyor. Film En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo ve En İyi Müzik dallarında Altın Küre adayı oldu.

Konu:
Genç bir dağcı olan Aron, Utah yakınlarında büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır ve 5 gün boyunca hayatta kalma mücadelesine giren Aron Ralston’un gerçek hikayesi… 5 gün boyunca kolu kayaya sıkışmış, susuz ve aç kalan Aaron, arkadaşlarını, sevgilisini(Clémence Poésy), ailesini ve yolda kazadan tam önce karşılaştığı iki dağcı kızı (Amber Tamblyn ve Kate Mara) hatırlamaktadır. 5 gün boyunca yaralı halde sıkışıp kalma hali ve içsel sorunlarıyla karşılaşmak zorunda kalan Aron aynı zamanda cesareti ve kendisini metrelerce derinlikteki bu beladan kurtarmaya yarayacak tüm yönleriyle de yüzleşir ve sonunda kurtulur. Dinamizmini hiç kaybetmeyen film, izleyiciye daha once hiç yaşamadıkları bir yolculuk vaad ederken hayattaki seçimlerimizle ilgili sıradışı bir hikaye sunuyor.

Yönetmen: Danny Boyle
Senaryo: Danny Boyle, Simon Beaufoy
Görüntü yönetmeni: Enrique Chediak, Anthony Dod Mantle
Kurgu: Jon Harris
Müzik: A.R. Rahman
Oyuncular: James Franco, Kate Mara, Amber Tamblyn, Sean Bott
Yapım: Fox Searchlight Pictures, Pathé, Cloud Eight Films, Everest Entertainment, Darlow Smithson Productions, Dune Entertainment,
Yapımcı: Danny Boyle, Christian Colson, John Smithson, Gareth Smith, Tom Heller
Vizyon Tarihi: 18 Şubat 2011
Süre: 95 dk
İthalat: Tiglon
Dağıtım: Tiglon

http://www.foxsearchlight.com/127hours/

Fragman;

https://www.foxesprit.com/teams/exportView.do?hashKey=vhPaE8FctHGmuhx6qYeaIA%3D%3D

DANNY BOYLE Filmografi
2010    127 saat / 127 Hours
2008    Milyoner / Slumdog Millionaire
2007    Gün Işığı / Sunshine
2004    Milyonlar / Millions
2002    28 Gün Sonra / 28 Days Later
2000    Kumsal / The Beach
1997    Olağanüstü bir Hayat / A Life less Ordinary
1996    Trainspotting
1994    Mezarını Derin Kaz / Shallow Grave

Bir yanıt yazın