47 Ronin

47 RONIN

Uluslararası bir oyuncu kadrosunun yer aldığı aksiyon-macera filmi 47 Ronin’in başrolünde KEANU REEVES yer alıyor. Efendileri öldürüldükten sonra lidersiz kalan 47 Samuray, onurlarını korumak amacıyla intikam almaya karar verir. Evlerini ve topraklarını bırakan Roninler, mistik canavarların, büyücülüğün ve şekil değiştiriciliğin varolduğu vahşi bir dünyaya doğru yol alırken, daha önce melez olduğu için reddettikleri Kai’nin (Reeves) yardımına ihtiyaç duyarlar.

Sürgünde, çok çetin bir silah haline gelen Kai, topraklarını işgal eden düşman karşısında durarak sayıları az olan bu gruba ilham verir. Tarihi 18.. Yüzyıl Japon efsanesine dayanan hikayede, 47 asil Samuray’ın liderlerini gururlandırma hikayesi olağanüstü bir şekilde anlatılıyor. Farklı eserler ve sanat dallarıyla nesilden nesile aktarılan ve Roninler’in fedakarlıklarını bambaşka şekilde yeniden anlatan bu Japon efsanesi, yeni nesillerle buluşuyor.

Bu 3D epik aksiyonda Reeves’e, ülkelerinde oldukça sevilen ve dünya genelinde saygı görülen Japon oyuncular; samuray lideri Oishi rolünde HIROYUKI SANADA (Sunshine, The Last Samurai); hain düşman Lord Kira rolünde TADANOBU ASANO (The Wolverine, Thor: The Dark World); Kira’nın planlarında ona güç veren ve şekil değiştiren cadı rolünde,  Academy ödülü adayı oyuncu RINKO KIKUCHI (Babel, Pacific Rim); ve efendilerinin kızı ve Kai’nin hayatının aşkı olan Mika rolünde KO SHIBASAKI (The Lady Shogun and Her Men, One Missed Call) eşlik ediyor.

Özet: Japonya’nın en eski hikayesinden, epik 3 boyutlu fantezi-macera 47 Ronin doğdu. Başroldeki Keanu Reeves, Kai adında, 47 Ronin’in lideri Oishi’ye (Hiroyuki Sanada) katılan bir yabancıyı canlandırıyor. Birlikte, ustalarını öldüren ve türlerini sürgün eden hain derebeyinden intikam almanın peşine düşüyorlar. Savaşçılar, kaybettikleri şerefi yeniden kazanmak için sıradan savaşçıların öldüğü zorlu bir arayışın içine giriyorlar.

47 Ronin’in yönetmenliğini hayalperest yönetmen Carl Erik Rinsch (The Gift) üstlenmiş. Miyazaki ve Hokusai gibi çok çeşitli tarzlardan esinlenen Rinsch, hiç eskimeyen Ronin hikayesinin içindeki çarpıcı mekanlar ve büyük savaşları daha önce hiç görülmemiş bir biçimde gözler önüne seriyor.

Tür: Epik 3D fantezi-macera
Yönetmen: Carl Rinsch
Senaryo: Chris Morgan, Hossein Amini
Yapımcı: Scott Stuber, Pamela Abdy, Eric McLeod
Oyuncu Kadrosu:  Keanu Reeves, Hiroyuki Sanada, Kou Shibasaki,Tadanobu Asano and Rinko Kikuchi

 

Bir yanıt yazın