Acemi Gladyatör – Gladiatori di Roma – Gladiators of Rome

Acemi Gladyatör
(Gladiatori di Roma – Gladiators of Rome)

ICE AGE’İN YAZARI MICHAEL WILSON VE WINX CLUB’IN YARATICISI IGINIO STRAFFI’DEN, İTALYAN YAPIMI ANİMASYON FİLMİ ‘ACEMİ GLADYATÖR’ 01 KASIM’DA VİZYONDA…

Iginio Straffi’nin, “Acemi gladyatör olur mu?” sorusuna yönetmenliğiyle en eğlenceli şekilde cevap vereceği film ‘Acemi Gladyatör’, Kasım ayında vizyona giriyor. Filmin başkarakteri Timo’ya ünlü oyuncu Mert Fırat sesiyle hayat verirken, antrenörü Diana’yı da Ceyda Düvenci seslendirecek…

Yönetmenliğini İtalya’nın animasyon alanında en büyük şirketlerinden olan Rainbow‘un kurucusu ve Winx Club karakterinin de yaratıcısı İginio Straffi’nin yaptığı İtalyan yapımı animasyon filmi “Acemi Gladyatör”, 01 Kasım’da Türkiye’de tüm sinemalarda eş zamanlı olarak vizyona girecek.
Merakla beklenen filmde; bir an da tüm hayatı değişen ve istemediği halde gladyatör olmaya mecbur kalan küçük Timo’nun macerası anlatılıyor. Her yaştan izleyiciye hitap eden ve izlerken keyifli dakikalar geçireceğiniz filmin başkarakteri Timo’yu sevilen oyuncu Mert Fırat seslendirirken, Timo’nun gönlünü fetheden güzel Diana’yı ise Ceyda Düvenci seslendirecek.
Filma Ltd ile Türkiye’ye getirilen Acemi Gladyatör, Kasım ayında 3D ve 35 mm seçenekleriyle Türkçe dublajlı olarak vizyona girerek seyircisiyle buluşacak.

Acemi Gladyatör’ün kısaca konusu; Pompeii’deki patlamadan kurtulan küçük Timo, Roma Gladyatör Akademisi’nin kurucusu General Chirone tarafından evlat edinilir. Gladyatörler arasında büyüyen Timo’nun dövüş ve gladyatörlükle pek alakası yoktur, hafif kiloludur ve genelde arkadaşları ile takılmayı sever. General Chirone’nin güzeller güzeli kızı Lucilla’nın Yunanistan’daki eğitiminden gelmesi ile her şey değişir. Lucilla, Timo’nun çocukluk aşkıdır ancak İmparator’un yeğeni ve usta bir gladyatör olan Cassio ile evlenecektir.  Lucilla’yı elde etmeyi aklına koyan Timo, önce bir iksir ile Cassio’yu yenmeye çalışır ancak durum anlaşılınca Akademi’den atılır. Tam da bu sırada gizemli bir gladyatör eğiticisi olan Diana ile karşılaşır ve onunla birlikte hayatının en önemli dövüşüne hazırlanır. Bakalım bu sefer Timo için her şey nasıl gelişecek ve aşkı Lucilla’ya kavuşabilecek midir?

Gösterim Tarihi: 01 Kasım 2013
Dağıtım: Tiglon Film
İthalat: Filma Ltd.

Bir yanıt yazın