Acı Reçete – Side Effects

ACI REÇETE/SIDE EFFECTS

SİNOPSİS
“Acı Reçete”, Emily’nin (Rooney Mara) psikiyatristinin (Jude Law) kendisine tedavisi için verdiği yeni bir ilacın hayatını nasıl değiştirdiğini ve eşi ile hayatını ne yönde etkilediğini gerilim türünde anlatan bir film.
Emily (Rooney Mara) ve Martin (Channing Tatum) New York’ta başarılı ve yüksek standartlarda yaşayan bir çifttir.
Bir gün borsa yolsuzluğu yüzünden Martin hapse girer. Tabi bu arada yaşam standartları da haliyle düşer ve Emily Manhattan’da ufak bir apartman dairesine taşınır. Dört yıl boyunca kocasının hapisten çıkmasını bekler. Bu sırada ağır depresyona girer. Emily’nin intihar girişiminden sonra yanına danışman olarak psikiyatrist Jonathan Banks (Jude Law) getirilir. Emily terapi görmeyi ve anti depresan ilaçlar almayı kabul eder. Emily verdiği bu karar ile hem kendi hayatını hem de çevresindeki tüm insanların hayatını etkileyebileceğinden haberi bile yoktur.
PRODUKSİYON HAKKINDA
Senarist Scott Z. Burns, on yıl önce New York’ta bulunan Bellevue Hastanesi’nin psikiyatri bölümünde kısa bir süre geçirmiştir. Sonra da medikal dram televizyon dizisi olan “Wonderland” için yazmıştır. Bunun da kendisi için inanılmaz bir deneyim olduğunu itiraf eden Burns, görmüş oldukları ve yaşadığı deneyimler doğrultusunda gerilim türü bir film yazmak istediğini düşünmüş ve zamanla “Acı Reçete” doğmuş. “Acı Reçete” için Dr. Sasha Bardey ile işbirliği yapan Burns, doktorun kendisine ve filme katkısının çok büyük olduğunu itiraf ediyor. Scott Z. Burns senaryosunun bitimine yakın kafasında yönetmen ve yapımcı olarak Steven Soderbergh ve Lorenzo di Bonaventura isimleri oluşur. Ve teklifi götürdüğünde ise Soderbergh ve Bonaventura teklifi memnuniyetle kabul eder.
OYUNCULAR VE EKİP
Yapımcılar Lorenzo di Bonaventura
Gregory Jacobs
Scott Z. Burns
Yürütücü Yapımcılar James D. Stern
Michael Polaire
Douglas E. Hansen
Ortak Yapımcılar A. Sasha Bardey
Elena de Leonardis
Yapım Tasarımı Howard Cummings
Senaryo Scott Z. Burns
Yönetmen Steven Soderbergh
Görüntü Yönetmeni Peter Andrews
Kasting Carmen Cuba, c.s.a.
Kostüm Tasarımı Susan Lyall
Müzik Thomas Newman
Oyuncular Rooney Mara Emily Taylor
Channing Tatum Martin Taylor
Jude Law Dr. Jonathan Banks
Catherine Zeta- Jones Dr. Victoria Siebert

KÜNYE
Tür Suç, Dram, Gerilim
Süre 116 dk
Dili İngilizce
Resmi Web Site: http://sideeffectsthefilm.com
Özel Site: http://TryAblixa.com
Twitter: http://Twitter.com/SideEffects
Facebook: http://fb.com/SideEffectsMovie

Bir yanıt yazın