Adını Sen Koy

FİLMİN HİKAYESİ
Can (Ali İl), delice sevdiği Aybige (Melis Birkan) ile bir hafta sonra evlenecektir. Ama hayatının kadınını çocukluk arkadaşı Ilgaz (Cemal Toktaş)’la tanıştırdığında, garip bir şey olur: Ilgaz’ın Aybige’ye karşı tutumu, şaşılacak kadar soğuktur. En güvendiği arkadaşının bu tavrı, Can’ın nişanlısından kuşku duymaya başlamasına, Aybige’nin de huzursuz olmasına yol açar. Ama Ilgaz’ın intihar saplantılı ağabeyi Harun (Ahmet Mümtaz Taylan) çıkagelince, olayların seyri birdenbire değişir. Beklenmedik sırların açığa çıkmasıyla nikâhtan önceki son hafta Aybige, Can ve Ilgaz için hayatlarının sınavına dönüşecektir.

YAPIM NOTLARI

Aşk hikâyelerinde hep kadınlar anlatıldı. Acı çeken, haksızlığa uğrayan, üzülen onlar oldu. Erkeklere de tabii bağlanmaktan korkan, kalp kıran, aşka inanmayan adam rolleri düştü.
Acaba gerçekten öyle mi? Erkekler gerçekten de filmlerdeki kadar duyarsız ve zalim mı?
Adını Sen Koy, işte aşkın bu az anlatılmış kısmına, yani erkeklerin dünyasına bakıyor.
Aşkın o dünyaya nasıl yansıdığından, hayatı ve dostlukları nasıl etkilediğinden bahsediyor.
Devasa dekorlar yok. Özel efektler yok. Patlayan tabancalar ya da buzdağına çarpan transatlantikler yok…
İki erkeğin dostluğu, bir ağabeyle kardeşin hüzünlü öyküsü ve hepsinin hayatını değiştiren güzel bir kız var.
Madem ki aşk herkesin gerçek kişiliğini yansıtan bir ayna, o zaman gelin bu aynayı erkeklere tutalım. Oraya yansıyacak şeyler sizi şaşırtabilir.
Filmi küçük bir ekiple çekmek üzere yola çıktık. Ama set başladığında tam 65 kişiydik. Görüntü yönetmenimiz, senaryoyu çok sevdiği için bizimleydi. Sadece o değil, oyuncularımız, yapım, sanat ve reji ekiplerimiz de…
Herkes senaryoyu bu kadar sevince film birden büyüdü, başka bir hale geldi. Hepimizin ellerinde şekillenen, tahmin ettiğimizin ötesinde bir şeye dönüştü. Hatta diyebiliriz ki, “Adını Sen Koy”da setteki herkesin elinin izi var.
Ama zaten sinema böyle bir şey değil mi?
Elizi Film

Yönetmen: Tuna Kiremitçi
Oyuncular: Melis Birkan, Ali İl, Cemal Toktaş, Ahmet Mümtaz Taylan
Senaryo: Tuna Kiremitçi
Tür: Dram, Romantik
Süre: dk.
Vizyon Tarihi: 04 Aralık 2009

Resimler:

Bir yanıt yazın