Akif

ÂKİF – 24 EYLÜL 2021 SİNEMALARDA !

“Allah bu Millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın”

Mehmet Âkif Ersoy’un İstiklâl Marşı’nı yazarken yaşadıklarını konu alan “Âkif” filminin ilk teaser’ı yayınlandı. Mehmet Âkif Ersoy’u Yavuz Bingöl’ün, Mustafa Kemal Atatürk’ü ise Fikret Kuşkan’ın canlandırdığı film, 24 Eylül Cuma günü seyirciyle buluşacak.

Türkiye’nin bağımsızlık sembollerinden İstiklâl Marşı’nın yazılış serüveni beyazperdede! Duyurulduğu günden bu yana merakla beklenen “Âkif” filminin ilk teaser’ı sinemaseverlerin beğenisine sunuldu. Yapımcılığını Tarçın Film Yapım’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Sadullah Şentürk’ün oturduğu film, 24 Eylül Cuma günü vizyona girecek. Yapım, şair Mehmet Âkif Ersoy’un yaşamından kesitler de sunacak.

DEV OYUNCU KADROSU
Senaryosu Mehmet Âkif Ersoy’un ailesinin verdiği muvafakatname ve Sebilürreşad Dergisi’nin katkısıyla oluşturulan “Âkif” filmi, dev oyuncu kadrosuyla da çok konuşulacak. Mehmet Âkif Ersoy’u Yavuz Bingöl’ün canlandırdığı filmde Fikret Kuşkan da Mustafa Kemal Atatürk rolünde seyirci karşısına çıkacak. Çekimleri İstanbul, Ankara, Eskişehir, Kastamonu ve Konya’da yapılan filmin oyuncu kadrosunda Murat Han, Hazım Körmükçü, Mine Çayıroğlu, Erkan Bektaş ve Ruhi Sarı gibi usta isimler de yer alıyor.

Yönetmen: Sadullah Şentürk
Oyuncular: Yavuz Bingöl, Murat Han, Fikret Kuşkan, Mine Çayıroğlu, Ruhi Sarı, Erkan Bektaş, Hazım Körmükçü, Atılay Uluışık
Süre: 111 dk
Senaryo: Hakan Haksun
Gösterim Tarihi: 24 Eylül 2021
Dağıtım: CGV Mars Dağıtım
Yapım: HT Production
Senaryo: Hakan Haksun
Danışmanlar: Selma Ersoy (Argon) (Mehmet Âkif Ersoy’un torunu), Fatih Bayhan (Sebilürreşad Dergisi Genel Yayın Yönetmeni), Yüksel Yalova (Devlet Eski Bakanı), Yasin Aktay (Prof. Dr.)