Aklımı Oynatacağım – Los Amantes Pasajeros

AKLIMI OYNATACAĞIM
Bir Pedro Almodóvar filmi

Pedro Almodovar’ın kendi ülkesinde hasılat rekoru kıran son filmi AKLIMI OYNATACAĞIM 10 Mayıs’ta vizyona giriyor. Düşmek üzere olan bir uçaktaki yolcular arasında geçen çılgın bir komedi olan AKLIMI OYNATACAĞIM zengin oyuncu kadrosunun yanı sıra Antonio Banderas ve Penelope Cruz gibi isimlerin konuk oyunculuklarıyla da göz dolduruyor.
Geçtiğimiz ay düzenlenen İstanbul Film Festivali’nde açılış filmi olarak gösterilen “AKLIMI OYNATACAĞIM”ın konusu ise şöyle: Meksika’ya doğru yola çıkmış olan bir yolcu uçağının iniş takımları açılmamaktadır. Uçak acil iniş yapmak üzere kalktığı havalimanına geri döner ancak depodaki fazla yakıtı yakmak için birkaç saat boyunca İspanya üzerinde daireler çizmeye başlar. Uçuş ekibi durumu yolculardan saklamaya çalışsa da, çok geçmeden Business Class’ta oturan yolcular durumu fark ederler. Kabin görevlileri uçakta oluşan paniği engellemek için yolcuları sarhoş edip uyutmaya çalışırlar. Uçak içinde giderek artan heyecan, alkol ve adrenalinin de etkisiyle, ekip ve yolcular arasında izleyicileri kahkahalara boğacak beklenmedik olaylar filizlenir.”

Vizyon Tarihi: 10 Mayıs 2013
Yönetmen: Pedro Almodóvar
Oyuncular: Antonio Banderas, Penelope Cruz, Willy Toledo, Hugo Silva, Antonio De La Torre, Carlos Areces, Raul Arévalo, Miguel Ángel Silvestre, Paz Vega, Blanca Suárez, Lola Dueñas
Görüntü Yönetmeni: José Luis Alcaine
Senaryo: Pedro Almodóvar
Yapım Yılı: 2013
Yapımcı: Agustín Almodóvar, Esther Garcia
Müzik: Alberto Iglesias
Tür: Komedi
İthalat: Bir Film
Dağıtım: Tiglon
Süre: 90´

Fragmanı izlemek için: http://www.youtube.com/watch?v=kkJS8QaEtv4

Bir yanıt yazın