Ammar

KORKUNUN ADI; “AMMAR”
TÜRK SİNEMASI “DÜNYAYI KORKUTMAYA” HAZIRLANIYOR

Ammar… Gerçekten korkacak, gerçekten irkileceksiniz…

Çok korksanız da, filmin sonu gelmeden salonu terkedemeyeceksiniz. Çünkü Ammar sizi şaşırtacak…

Türk sineması 100. yılında, korku filmleri başlığında önemli bir yapıma imza attı. Korku filmi meraklılarının yanısıra Türk sinemasında farklılık ve gerçeklik arayanları da salonlara çekecek olan Ammar, vizyona girmeye hazırlanıyor.

Yönetmen Özgür Bakar’ın senaryosunu Alper Kıvılcım’la birlikte yazdığı filmde kullanılan yaratık efektleri fragmanın çıkmasıyla türün meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı.

Ammar bugüne kadar korku sinemamızda yapılmış bütün filmlerin dışında bir yerde duruyor. Hem senaryosu hem de çekim teknikleri ve efektleri ile izleyiciyi şok etmeye hazırlanıyor.

Asıl iddiası; Anadolu korku öğelerini Hitchcock filmlerinin özlenen gerilim atmosferi ile dünyaya sunmayı denemek.

Filmin 21 Mart’ta Türkiye’de, 27 Mart’ta Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika ve Azerbaycan’da vizyona gireceğinin duyurulmasıyla birlikte özellikle Amerika (L.A.) başta olmak üzere İspanya, Meksika, Kanada gibi bir çok ülkeden gösterime girme talebi ve festival davetleri geldi.

Filmde; Duygu Paracıkoğlu, Ozan Akbaba, Dilşah Demir, Burak Sarımola, Ufuk Şen, Eylül Su Sapan’ın yanısıra, Turan Özdemir gibi ustalar, Halil Sezai, Berke Hürcan, Selim Erdoğan gibi popüler sürpriz isimler de yer alıyor.

Filmin müziklerinde Ercümen Vural’ın imzası bulunuyor.

Hayko Cepkin ise Ammar’a  “Bertaraf Et”i hediye etti.

FILMIN KÜNYESI
Yapımcı: Sami Dündar
Yönetmen: Özgür Bakar
Senaryo: Alper Kıvılcım & Özgür Bakar
Görsel Efektler: Tuncay Paksoy
Müzik: Ercüment Vural
Kurgu:Mustafa Preşeva
Makyaj & Plastik Makyaj: Derya Ergün & Sema Dağ
Sanat Yönetimi: Canan Özkan
Ses Tasarımı: Meriç Erseçgen
Görüntü Yönetmeni: Uğur Kaplan
Renk Düzenleme: Serdar Erçer
Kostüm: Nilay Koçak

OYUNCULAR
Duygu Paracıkoğlu, Eylül Su Sapan, Ozan Akbaba, Burak Sarımola, Dilşah Demir, Ufuk Şen, Nezahat Oynar

KONUK OYUNCULAR
Turan Özdemir, Halil Sezai, Selim Erdoğan, Berke Hürcan

Filmin konusu;
Feride, sevgilisi, ev arkadaşı ve arasını yapmayı düşündüğü Barkın ile haftasonu bir dağ evine gitmeye karar verirler. Fakat istenmeyen sürpriz misafir Canan’ın gelmesiyle yolculuk gergin başlar. Bu klasik başlangıç daha önce şahit olmadığımız türden bir bulmacaya Feride’nin gözünden bizi davet eder. Birbiri ardına gelişen korkunç olaylar başta Feride olmak üzere herkesi içinden çıkması imkansız olan, adeta bir labirentin içine hapseder. Ruhsal bir işkenceye dönüşen iki günlük gezinin sonunda kim hayatta kalabilecek? “Bu yaşananların sebebi ne?” Gibi soruları sorarken, korku dolu bir serüven sizi film boyunca sürükleyecek.

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157642653933235″]

Bir yanıt yazın