Anne – Kidnap

ANNE
KIDNAP

04 AĞUSTOS’TA SİNEMALARDA

Yanlış Kadının Çocuğunu Kaçırdın.

HİKAYE HAKKINDA
Amerika’da 40 saniyede bir çocuk kaçırılıyor.
Annesiyle  parka  giden  Frankie  parkta  oynamaya  başlar.  Sık  sık  annesiyle  iletişim kuran çocuk bir anda ortadan kaybolunca annesi için gerilimli dakikalar  başlar.  Genç  kadın  oğlunu  bulmak  için  her  şeyi  yapmaya  kararlıdır… Karla zamana karşı müthiş bir hızla savaşacak ve karşısına çıkan hiç bir engelin onu durdurmasına izin vermeyecek.
Başrollerinde Halle Berry, Robert Walker Branchaud ve Sage Correa’nın yer aldığı  aksiyon-­-gerilim  filminin  yönetmen  koltuğunda  Luis  Prieto  oturuyor.  Filmin kadrosunda Chris McGinn, Lew Temple, Dana Gourrier, Christopher Berry, Justin Lebrun, Malea Rose ve Ritchie Montgomery de yer alıyor. Filmin senaryosu ise Knate Lee’ye ait.
KAST HAKKINDA
HALLE BERY (KARLA DYSON)
Spike Lee’nin Jungle Fever filmindeki rolüyle sinemaya adım attı. Taş Devri, Race  the  Sun  gibi  filmlerle  rollerinin  ağırlığı  da  arttı.  2000  yılında  çizgi  roman X-­-Men’in film uyarlamasında, Storm’u canlandırarak dünya çapında tanınmaya  başladı  ve  devam  filmleri  X2:  X-­-Men  United,  X-­-Men:  The  Last  Stand ve X-­-Men: Days of Future Past’ta da yer aldı. 2001’in sonunda Monster’s  Ball  adlı  filmde  Leticia  Musgrove  adında  idam  edilmiş  bir  katilin  karısını canlandırdı ve bu rolle En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar Ödülü’nü kazandı. 2002 yapımı James Bond filmi, Die Another Day’de Bond Kızı Jinx’i oynayan Berry, bu filmde kırk yıl önceki James Bond filmi Dr. No’daki Ursula Andress’in rolünü yeniden canlandırdı. 2003’ün sonlarında psikolojik gerilim filmi  Gothika’da  yer  aldı.  Ardından  Catwoman  filminde  başrolü  oynadı.  2017’de Kidnap, Kings ve Kingsman: Altın Çember filmlerinde rol aldı.