anne! – Mother!

anne’nin duası

ayaklar altındaki annemiz,
mevsimlerin gelsin, etrafımızda olduğu gibi
içimizde de senin istediğin olsun,
gündelik rızkımız, suyumuz, havamız,
hayatlarımız ve onca güzellikler için sana şükürler olsun,
bizi aşırı doyurulmuşların açlıkları olan
bencilce arzulara ve yıkımlara yönelmemize izin verme
bizi aşırı tüketimden kurtar,
çünkü bildiğimiz tek hayat alanı,
güç ve zafer sonsuza dek senindir,
amin

uyarlayan
rebecca solnit

cennet.
kapının beklenmedik bir biçimde çalınmasından daha uğursuz bir ses olabilir mi?

Anne (JENNIFER LAWRENCE) ve O (JAVIER BARDEM), inzivai bir cennette pastoral gibi görünen bir hayat sürer. Ama adam (ED HARRIS) ve kadın (MICHELLE PFEIFFER) davetsiz bir şekilde evlerine geldiklerinde çiftin ilişkisi sınanır. O kapıyı açmak sakin hayatlarını bozar ve daha çok konuk geldikçe anne, sevgi, kendini adama ve fedakarlık hakkında bildiği her şeyi yeniden sorgulamak zorunda kalır.
Paramount Pictures sunar bir Protozoa Production filmi Oscar® ödüllü yönetmen Darren Aronofsky (Siyah Kuğu, Bir Rüya için Ağıt), Oscar ödüllü oyuncu Jennifer Lawrence (Umut Işığım) ve Oscar® ödüllü oyuncu Javier Bardem (İhtiyarlara Yer Yok) “anne!” filminde, Oscar® adayı Ed Harris (Truman Show) ve Oscar® adayı Michelle Pfeiffer (İki Erkek Bir Kadın) ile birlikte rol alıyor. Kostüm tasarımcı Oscar® adayı Danny Glicker (Milk) ve editör Oscar® adayı Andrew Weisblum (Siyah Kuğu). Yapım tasarımcı Philip Messina (Açlık Oyunları). Görüntü yönetmeni Oscar® adayı Matthew Libatique (Siyah Kuğu). İdari yapımcılar Jeff Waxman, Josh Stern ve Mark Heyman. Yapımcılar Scott Franklin ve Ari Handel, filmin yazarı ve yönetmeni Darren Aronofsky.

YAPIM HAKKINDA
“anne! Bir evlilikle ilgili çıkmaz hikayesi olarak başlıyor. Hikayenin merkezinde artık hiçbir şey veremeyecek hale gelene kadar sürekli vermesi istenilen bir kadın var. Sonunda bu çıkmaz hikayesi içinde kaynayan basıncı tutamaz. Başka bir şeye dönüşür…”