Arkadaşım Max

ARKADAŞIM MAX VİZYONA GİRİYOR

Yapımcılığını Focus Filmin yaptığı yönetmenliğini Murat Şeker’in üstlendiği Arkadaşım Max filmi 7 Haziran’da vizyona giriyor.

Yetenek Sizsiniz yarışmasında birinci olup, seyircilerin gönlünde taht kuran akıllı köpek Max’in başrol oynadığı film vizyon için gün sayıyor.
Başrollerini  Ani İpekkaya, İnci Türkay, Murat Akkoyunlu, Ataberk Mutlu, Hande Katipoğlu ve Burçin Bildik gibi önemli isimlerin paylaştığı” Arkadaşım Max” yılın iddalı yapımlarından. Filmin çekimleri Bozcaada, İzmir ve İstanbul‘da 5 Hafta da tamamlandı. 7 yaşında bir çocuk ile MAX adlı bir köpeğin dostluğunu anlatan film, hem tarzı hem de bütçesi ile Türk sinemasında bir ilke imza atacak.  İlk defa bir çocuk filmi, Hollywood yapımlarıyla yarışmak üzere bu yaz vizyona girecek.

Filmin İki ayrı versiyon olarak hazırlanan afişleri, Paris’te yaşayan ünlü tasarımcı Alican Doğramacı imzası taşıyor. Film’in  Yönetmeni  Murat Şeker ise oldukça heyecanlı ve umutlu: “Aklımda bir çocuk filmi yönetmek vardı, bir senaryo yazıyordum, Nilgün Sağyaşar bana projesinden söz edince çok heyecanlandım. Bir köpek  ile çalışmak önceleri beni tedirgin etmiş olsa da sonra işimin oldukça kolay olduğunu gördüm. Bunun nedeni de Max’in son derece uysal ve yetenekli olmasıdır. Oldukça zeki bir köpek olmasından dolayı çekimler sırasında hiçbir zorluk yaşamadık. Öyle ki kritik sahnelerde kullanmak üzere Universal Stüdyoları’nda çalışmış iki uzmana yaptırdığımız makete bile gerek kalmadı. Arkadaşım Max, bütün çocukların severek izleyeceği bir film oldu.

Konu

7 yaşında yalnız bir çocuğun Max adında bir köpekle karşılaşmasıyla başlayan kahkaha dolu bir dostluk filmi…

Deniz, ailesi Bozcada’ya yeni taşınmış 7 yaşında yalnız bir çocuktur. Ada’da yaşayan diğer çocuklar tarafından dışlanmıştır. Bu yalnız günlerinde yolu Max ile kesişir. Ve o günden sonra hayatında hiçbirşey eskisi gibi olmaz.

Çünkü Max aslında neredeyse tüm kasabanın sahibi olan Aliye Hanım’ın köpeğidir. Aliye Hanım kötü kalpli yeğeni tarafından kaçırılmış ve servetine el koyulmuştur. Bu olayın tek tanığı ise Max’tir. Deniz ve Max omuz omuza vererek kötülere karşı amansız bir mücadeleye girerler. Bu sırada Deniz hem kendine olan güvenini kazanır hem de bütün kasabanın sevgilisi haline gelir.

Komedinin ağırlıkta olduğu bir kurguya sahip olan Arkadaşım MAX’te komik kötülerimizin başına gelenler, küçük büyük bütün seyircileri kahkahaya boğacaktır.

Gösterim Tarihi: 07 Haziran 2013
Dağıtım: Medyavizyon Film
Yapımcı: Focus Film
Yönetmen: Murat Şeker
Senaryo: Ethem Özışık
Süre: 82 dakika
Yapım: Türkiye
Tür: Komedi – Dram – Çocuk Filmi
Oyuncular:  Ani İpekkaya, İnci Türkay, Murat Akkoyunlu, Ataberk Mutlu
Filmin Türü    : Komedi – Dram – Çocuk Filmi
Filmin Süresi    : 82’
Vizyon Tarihi    : 7 Haziran 2013

Fragman: http://www.youtube.com/watch?v=Ww7BE1KBM3s
Web Sayfası: www.arkadasimmax.com
Facebook: https://www.facebook.com/arkadasimmax?fref=ts
Twitter: https://twitter.com/arkadasimmax

Bir yanıt yazın