Aşk – Her

5 DALDA OSCAR ADAYLIĞI

EN İYİ FİLM – EN İYİ SENARYO – EN İYİ YAPIM TASARIMI – EN İYİ ŞARKI – EN İYİ BESTE
ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİ – EN İYİ SENARYO

Bir Spike Jonze Filmi “Her”
14 ŞUBAT’TA SİNEMALARDA

SINOPSIS
Los Angeles’ta yakın gelecekte geçen “Her” başkaları için duygusal ve kişisel mektuplar yazarak hayatını kazanan komplike, romantik Theodore’un (Joaquin Phoenix) hikayesini anlatıyor. Uzun bir ilişki sonrası kalbi kırık Theodore’un ilgisini sezgisel ve kendi doğruları olan benzersiz bir mevcudiyete söz veren yeni gelişmiş bir işletim sistemi çeker. Kurulumunu yaparken anlayışlı, hassas ve şaşırtıcı şekilde komik şaşaalı kadın sesi “Samantha” (Scarlett Johansson) ile tanışmaktan çok memnun olur. Theodore’unkilerle birlikte Samantha’nın ihtiyaçları ve istekleri büyüdükçe arkadaşlıkları birbirlerine duydukları aşk olarak derinleşir.
Oscar® adaylığı olan Spike Jonze’un aykırı bakış açısından “Her” modern dünyada yakınlık doğası ile gelişen orijinal bir aşk hikâyesini keşfediyor.
Jonze tarafından yazılan ve yönetilen romantik dram filminin başrollerinde Oscar® adaylığı olan Joaquin Phoenix (“The Master,” “Walk the Line,” “Gladiator”), Oscar® adaylığı bulunan Amy Adams (“The Master,” “Doubt”), Oscar® adaylığı bulunan Rooney Mara (“The Girl With the Dragon Tattoo”), Olivia Wilde ve Scarlett Johansson bulunmakta.
“Her”ün yapımcılığını Megan Ellison, Spike Jonze ve Vincent Landay üstlenirken, Daniel Lupi, Natalie Farrey ve Chelsea Barnard ise uygulayıcı yapımcılar olarak görev aldılar.
Bir Annapurna Pictures Production’ın Warner Bros. Pictures sunumu olan “Her” ABD’de de Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılıyor.

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157640732482574″]

Bir yanıt yazın