Aşka Fırsat Ver – L’age de Raison

“L’ÂGE DE RAISON / AŞKA FIRSAT VER”

“Cesaretin Var Mı Aşka (Love Me If You Dare/ Jeux d’enfants)” ile beğeni toplayan Fransız yönetmen Yann Samuell’in  yazıp yönettiği bu üçüncü filminde, başrollerde ünlü Fransız oyuncu Sophie Marceau’ye, “Yüzüklerin Efendisi” ve “Bourne Supremacy”den tanıdığımız Marton Csokas ile Michel Duchaussoy ve Jonathan Zaccaï eşlik ediyor. Filmekimi’nde de ilgiyle izlenen bu romantik komedi, 22 Ekim 2010 da izleyici ile buluşuyor.
Konu:
“Sevgili kendim, bugün yedi yaşıma basıyorum ve bu mektubu sana, Mantık Yaşı’nda verdiğim sözleri ve ne olmak istediğimi hatırlatmak için yazıyorum…” Hayatının her noktasına hakim başarılı işkadını Margaret,
kırkıncı doğum gününde işte bu mektubu alır. Kendine yazdığı mektupları bir bir okurken kendinden bile gizlediği anıları canlanan Margaret geçmişte yaptığı tüm seçimlerden şüphe duymaya, hayatının tüm doğrularını sorgulamaya başlar. Çocukken umduğu ve hayal ettiği her şeyin tam zıddı olmuştur Margaret’in hayatında. Çocukken kendisine yazdığı mektuplar alışıldık rutindeki hayatını değiştirecek midir?

Yönetmen: Yann Samuell
Senaryo: Yann Samuell
Oyuncular: Sophie Marceau, Marton Csokas, Michel Duchaussoy, Jonathan Zaccaï
İthalat: Bir Film
Dağıtım: Tiglon

Resimler:

Bir yanıt yazın