Aşka Geldik

Aşka Geldik

Konu:

1- Teknolojiden yoksun, herkesin birbirini tanıdığı köyde her şey köy muhtarına bakanlıktan gelen bir telefonla değişir. Telefonda, insani araştırmalar için yurt dışından bir profesörün ve üniversite heyetinin köye geleceği haberi verilir. Bütün köy birlik olup ilk defa bir profesör görecek olamanın telaşını ve heyecanını yaşar. Yalnız iki kişi hariç; Şükrü ile Habib. Damat ve kayınbaba olan Şükrü ile Habib köyde eğlence dolu bir maceraya atılacaktır.

2- Ölen karısına verdiği sözden dolayı yıllardır evlenmeye ve babası Habib’le bekar hayatı yaşayan Şükrü, aynı zamanda evin tüm işlerini görmektedir. Bir gün köye Avrupa’dan akademik bir araştırma grubu gelir ve bu durum, tüm köylülerin dikkatinin Habib’le Şükrü’ye yönelmesine neden olur.

3- Türkiye’nin uzak ve ücra bir köyünde, teknolojiden yoksun sakin bir hayat süren, dünyadaki tüm olaylardan uzak, kendi halinde küçük bir köye bir anda gelen bir haberle olaylar silsilesinin başlamasını anlatılıyor.

Gösterim Tarihi: 01 Aralık 2017
Dağıtım: FFD Film
Yapım: 34 Film Productions, Favorit Productions
Yapım Yılı: 2017
Tür: Komedi
Süre: 95 dk.
Senaryo: Hasan Aliyev, Muharrem Özabat
Yapımcı: Hamdi Bor, İlham Muharremov
Müzik: Yıldıray Gürgen
Yönetmen: Muharrem Özabat
Oyuncular: Metin Yıldız, Şener Kökkaya, Ferda Xudaverdiyav, Yakup Yavru, Faruk K., Abdullah Şahin, Ali Tutal, Hüseyin Elmalıpınar, Gönül Dilan, Dilek Denizdelen, Erol Taşçı, Murat Bozaslan