Aşkın İkinci Yarısı

AŞKIN İKİNCİ YARISI

Altın Portakal, Altın Koza, Hürriyet Kelebek başta olmak üzere birçok ödül sahibi olan, sinema da olduğu kadar ekranın da sevilen yüzü olarak bilinen ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ, ilk yönetmenlik denemesi AŞKIN İKİNCİ YARISI’nda yönetmen, senarist ve oyuncu olarak karşımızda. Filmde kendisi gibi oyuncu olan eşi Arzum Onan ile kamera karşısına geçen Aslantuğ, film çekimlerini Bodrum/Ortakent, Milas, İzmir, New York ve New Jersey’de gerçekleştirildi.

“ Gerçekten sevmiş bir kadın, kalbini mühürlemiştir!”

Konu:
Kıyıdaki küçük taş evin kapısı çalınır, ısrarla. Evdeki adam, epeydir hayatında olmayan bir sabah vaktine zorlukla uyandığında, yıllar önce bir mektup bırakarak terkettiği karısıyla karşılaşır.
Baş edemedikleri bir yığın gerçekle yorgun düşüp, birbirlerini kaybettiklerinde; adam, gittikçe ağırlaşan bir alkol bağımlılığına düşmüş, kadının iyileştirmek için verdiği büyük uğraşlar bir işe yaramamıştır. Birgün, usulca çekip gitmiştir adam. Kadın, ayrılık sonrası farkettiği hamilelik için hayli bocalamış, buna rağmen doğurup, anne olmuştur. Uzak ülkenin birinde yeni bir düzen kuruncaya kadar, kızı babasına bırakmak için gelmiştir şimdi; ama, adamın baba olduğundan bile haberi yoktur! Vazgeçmiş, devrilmiş birinin karşılaştığı bu sürpriz, başka bir gerçeği gizlemektedir; ancak, yorgun bir adamın bunu anlaması çok zordur! Kadın, uzaklarda kuracağı yeni hayata doğru yola çıkarken, adamı bekleyen ve hiç tanımadığı bir yaşam başlamıştır bile…

Yönetmen Görüşü

“Kendiliğinden daha iyi, daha mükemmel, daha adil bir Dünya hiç olmadı! Belki de hiçbir zaman olmayacak. İnsanın, iştah ve şehvetini düzenleyen, ilkel yanını törpüleyen, yolculuğunu anlamlandırmaya çalışan çabaları görmezden geldiğimiz, çabuk unuttuğumuz, kolay kaybettiğimiz aşikar elbette. Kimbilir, ideal olan nice çabalar ya görmezden gelinecek; ya da unutulup kaybedilecek; yeniden, yeniden… Tıpkı aynı kalple yaratıp, aynı kalplerle boğduğumuz aşklarımız gibi. Oysa, nasıl da sevmekle başlıyor her şey!”
Vizyon Tarihi: 08 Ekim 2010
Süre: 94 dk.
Tür: Romantik Dram
Yönetmen: Mehmet Aslantuğ
Senaryo: Mehmet Aslantuğ
Oyuncular: Arzum Onan, Emre Karayel, Gülenay Kalkan, Orhan Güner, Yıldız Kültür, Sanem Fidan, Güliz Pilge, Turgay Girgin, Misak Toros, Ani Haddeler Pekman, Gülce Oral, Adnan Turgut, Haluk Evrenos
Konuk Oyuncu: Tarık Ünlüoğlu
Görüntü Yönetmeni: Ahmet Volkan Kocatürk
Kurgu: Ulaş Cihan Şimşek
Yapım: Detay Film
Dağıtım: Tiglon

http://www.askinikinciyarisi.com

Bir yanıt yazın