Ateşin Düştüğü Yer

Kadına Yönelik Şiddet Beyazperdede!

Son zamanlarda gündemin neredeyse birinci maddesi olan ve gittikçe artan kadına yönelik şiddeti, yönetmen İsmail Güneş 4 Mayıs’ta vizyona girecek “Ateşin Düştüğü Yer” adlı son filminde ele aldı.
Filmin öyküsü, bir gazetenin 3. sayfasına düşen haberle doğdu ve etrafımızda her gün yaşanan öykülerden ilham alınarak kurgulandı.
Başrollerini Hakan Karahan, Yeşim Ceren Bozoğlu ve Elifcan Ongurlar’ın paylaştığı Ateşin Düştüğü Yer filminde duygu dolu bir baba kız öyküsü işleniyor. Evlilik dışı hamile kalan kızına aile büyükleri tarafından verilecek ceza ile babalık duygusu arasında sıkışıp kalan bir adamın, eşsiz görüntüler eşliğinde anlatılan hikayesi izleyicilere, töreye, kimliğe, kültüre ve geleneğe dair soru işaretleri bırakıyor.
Çekimlerinin Muğla Fethiye, Ölüdeniz, Antalya Kaş, Kalkan, Toros yaylaları ve Bolu Kartalkaya’da yapıldığı Ateşin Düştüğü Yer filminin senaristliğini ve yönetmenliğini İsmail Güneş, yapımcılığını Baran Seyhan ve Aynur Güneş, dağıtımını ise Pinema üstleniyor. Gerçek bir hikâyeden yola çıkılarak beyaz perdeye aktarılan Ateşin Düştüğü Yer filmi 4 Mayıs 2012’de Türkiye’de izleyicisiyle buluşuyor.

KÜNYE
Yönetmen
İSMAİL GÜNEŞ
Yapım İGF / SARMAŞIK SANATLAR
Yapımcı BARAN SEYHAN / AYNUR GÜNEŞ
Senaryo İSMAİL GÜNEŞ
Müzik SAKİ ÇİMEN
Kurgu MEVLÜT KOÇAK
Görüntü Yönetmeni ERCAN YILMAZ
Sanat Yönetmeni AYHAN CEM MUTLU
Oyuncular
HAKAN KARAHAN, ELİFCAN ONGURLAR, YEŞİM CEREN BOZOĞLU, ABDULAH ŞEKEROĞLU, KATHARİNA WEITHALER, DEAN BAYKAN, SERHAN SÜSLER, OĞUZHAN ŞEKEROĞLU, ÖZLEM BALCI
35 mm / 105 Dakika / 1:2.35 / Dolby Digital

Bir yanıt yazın