Ateşteki Kağıtlar

Yunus Günce’den fantastik bir film

Başarılı komedyen Yunus Günce, uzun bir aradan sonra yönetmenliğini usta yönetmen Avni Kütüoğlu’nun yaptığı ‘Ateşteki Kağıtlar’ isimli sinema filmi ile beyaz perdeye dönüyor.

ÖZEL DEKORLAR YAPILDI
Usta Yönetmen Avni Kütükoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı, yapımcılığını FLM Film’in üstlendiği   31 Mayıs’ta vizyona giriyor.Yunus Günce’nin başrolünü üstlendiği filmde usta tiyatro sanatçıları Abdullah Şahin ve Suavi Eren’in yanı sıra başarılı oyuncu Meral Kaplan’da  rol alıyor. Tür olarak farklı bir yaklaşım getiren ve masalsı bir anlatımla dikkatleri çeken Ateşteki Kağıtlar, Özen film tarafından 31 Mayıs tarihinde seyiricisiyle buluşturuluyor. Yönetmen Avni Kütükoğlu, yeni bir akım başlatacağına inandığı fantastik ve masalsı bir film yaptıklarını dile getirerek, ‘Film sosyal ve toplumsal konuları farklı bir dille irdeleyen, günümüz sinemacılığının farklı bir boyuta taşındığı bir dokuya sahip. İzleyenlere farklı ve sıradışı bir filmle karşılaşacaklarını söyleyebilirim’ dedi. Çekimleri 6 haftada tamamlanan filmin en önemli özelliği ise, filmde kullanılan tüm kapalı mekanların özenle hazırlanmış dekorlardan oluşması. Açık alanların dışındaki tüm mekanları özel dekorla tasarlayan film ekibi, kurgulanan fantastik dünyanın izleyiciye doğrudan ulaşması için hiç bir masraftan kaçmamış.

MASALSI BİR DÜNYA
Senaryosunu Esef Özfırıncı’nın yazdığı Ateşteki Kağıtlar isimli filmin müziklerini ise yeni akım müzisyenlerden Can Bener ve Kayhan Yakarlar yaptı. Filmin başrol oyuncusu Yunus Günce, senaryosundan etkilenerek projede yer almak istediğini belirttiği filmle ilgili olarak; ‘Çok enterasan ve sıradışı bir senaryoydu. Okuduğumda inanılmaz heyecanlandım ve hatta bu karakterin hakkını verebilir miyim acaba diye de kendimi sorguladım. Yönetmenimiz sevgili Avni abiyle bir araya geldiğimizde ortaya nasıl bir iş çıkacağını çok daha iyi anladım, iyi ki böyle bir projede yer alabildim’ diye konuştu. Usta oyuncu Abdullah Şahin ise filmi; ‘Hep tiyatrolarda görmeye alıştığımız masalsı atmosferleri bu kez beyaz perdeye taşımanın ötesinde, inanılmaz bir kurgu matematiği ile ortaya çıkan farklı bir film yaptık’ sözleriyle anlattı.

Bir yanıt yazın