Ayakta Kal

Türkiye’nin ilk gençlik-okul filmi ‘AYAKTA KAL’
Yapımcılığını FARUK AKSOY ve MURAT AKDİLEK’in  üstlendiği, yönetmenliğini ADNAN GÜLER’in yaptığı “AYAKTA KAL” adlı gençlik filmi 16 Ocak 2009’da sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.
Fragmanı sinemalarda ve internet ortamında büyük beğeniyle izlenen filmde MEHMET ASLAN, SİNEM KOBAL, IRMAK ÜNAL, OKAN KARACAN, OĞUZHAN YILDIZ, EMRE TETİKEL ve kalabalık bir genç oyuncu kadrosu yer alıyor.
Türkiye’nin ilk gençlik-dram filmi olma özelliğine sahip olan ve 200 kopya olarak vizyona girecek olan ‘AYAKTA KAL’da devlet lisesinde okuyan fakir öğrenciler ile kolejde okuyan zengin öğrencilerin yaşadıkları sınıf çatışması anlatılıyor. Tüm gençlerin kendi şartlarında ayakta kalma mücadelesinin işlendiği filmde kazanan tek şey var, o da AŞK. Fakir bir liseli öğrenciyi canlandıran Mehmet Aslan ile zengin kolej öğrencisini canlandıran Sinem Kobal’ın aşkı, çatışmayı körükleyen nedenlerin başında geliyor. Tarafların karşılıklı güç gösterisi, devlet okuluna atanan bir matematik hocasının öğrencilere aşıladığı umut sayesinde yürekli olanın kazanacağı bir oyuna dönüşüyor..
Birçok duyguyu içinde barındıran, sürprizleri, komedisi, dramı ile türüne göre bir ilke imza atacak olan filmi UIP dağıtıyor…

YAPIMCI: FARUK AKSOY-MURAT AKDİLEK
YAPIM ŞİRKETİ : AKSOY FİLM-FİDA FİLM
SENARYO: İRFAN SARUHAN-SELİM ÇİPRUT
YÖNETMEN: ADNNAN GÜLER
GÖRÜNTÜ YÖN. : FERHAN AKGÜN
KOPYA SAYISI: 200 KOPYA
TÜRÜ: GENÇLİK-OKUL
VİZYON TARİHİ: 16 OCAK 2009
OYUNCULAR: MEHMET ASLAN (ALİ), OĞUZHAN YILDIZ (MURAT), SİNEM KOBAL (YASEMİN), IRMAK ÜNAL (ASİYE), OKAN KARACAN (ÖMER), OZAN AYDEMİR (OSMAN), BURAK TAMDOĞAN (TEKİN), EMRE TETİKEL (BERK), FIRAT ÇOLOĞLU (CAN), ERCÜ TURAN (RIFAT), TUĞÇE KOÇAK (KUMRU), SONGÜL DOGUTAŞ (SEVAL), GÜLNİHAL KARANAZMİOĞULLARI (EMEL), ALP ÇOKER (CEM), MEHMET ÇELİK (TUFAN), ERİŞ AKMAN (HASAN), GÖKCE SUYABATMAZ (MERYEM), DERYA YILDIRIM (ZEYNEP), GÜRCAN AKTAŞ  (KOÇ), ÜMİT ACAR (SADIK),

Bir yanıt yazın