Babadan Oğula – The Place Beyond The Pines

Babadan Oğula / The Place Beyond The Pines

Blue Valentine- Aşk ve Küller’in yönetmeni Derek Cianfrance’ın yeni filmi The Place Beyond the Pines – Babadan Oğula’da başrolleri Ryan Gosling, Bradley Cooper, Eva Mendes ve Ray Liotta paylaşıyorlar.
Luke (Ryan Gosling), kasaba kasaba gezerek gösterilere çıkan profesyonel bir motosikletçidir. New York’un kuzeyindeki Schenectady kasabasından geçerken eski sevgilisi Romina’nın (Eva Mendes) yeni doğan bebeğinin kendisinden olduğunu öğrenir. Oğluna bakabilmek için banka soygunculuğuna bulaşan Luke’un yolu çaylak polis memuru Avery (Bradley Cooper) ile kesiştiğinde şiddetli bir çatışma her ikisinin de yaşamını değiştirir. On beş yıl sonra, bu karşılaşmadan habersiz olan genç oğulları, hepsini kuşaklara yayılan bir kan davasına sürükleyecektir. Parlak kadrolu, yüksek bütçeli, heyecanla beklenen bu dramatik gerilim, babalar ve oğulların, hırsızlar ve polislerin, kahramanlar ve kötü adamların, intikam ve pişmanlığın kesiştiği bir dünyayı gözler önüne seriyor.
Filmin yönetmeni Derek Cianfrance “Bu filmim de daha önceki filmlerimde bağlantılı. İlk filmim “Brother Tied” kardeşlerle, “Blue Valentine” evli bir çiftle, bu ise baba ve oğullarla alakalı bir film. Bence sinema sırların anlatıldığı tek yerdir. Sinema, başkalarının evlerine, yatak odalarına girdiğimiz onların sırlarını tüm çıplaklığıyla gördüğümüz tek yerdir. Sinemada insanlar kendilerini daha iyi hissederler. Bu filmde de birçok insanın kendinden çok fazla şey bulacak ve hayatı yeniden sorgulayacaktır.” diyor ve ekliyor “ Bu film üç farklı hikayeyi bir araya getiriyor, deli bir motosiklet sanatçısının hayatının oğlu için nasıl suçlarla dolu bir hayata dönüşmesine, bir polisin ne kadar farklı bir hayatı olabileceği ve gittikçe çamura batacağı ve son olarak iki gencin yaşamının geçmişin gölgesinde nasıl nefret dolduğu. Bu üç hikâyenin ortak noktasını ise seyirci bulacak.”
“Çekimlerin 47 günde Schenectady’de tamamlandığı Babadan Oğula filminin daha hayatın içinden olması için çok uğraşıldı. Gerçekten hayatın aktığı yerlerde çekilen filmde, hastane sahnesi çekilirken bir yan odada yatan hastaların olması, hemşireler, karakoldaki gerçek polisler ve sokaklardaki halkın da filmde yer alması, Babadan Oğula’nın çok daha farklı bir atmosferde çekilmesini sağladı. En çok duyduğum cümle “Kameraya bakmayın!” olmuştur” diyor Ryan Gosling.
“Robin karakterine hayat veren Ben Mendelsohn ise Schenectady’nin bankalarının yarısını soyan gerçek bir hırsız. Hapisten yeni çıkmış. Karakteri ararken polisin önerisiyle onunla tanıştık, gerçek bir hırsız olan ve harika bir mimik kabiliyetine sahip olan Ben’den başkasının bu rolü oynaması haksızlık olurdu. Hırsızımız bile gerçek!” diyor Derek Cianfrance.
“Eva Mendes’le Blue Valentine’den hemen sonra tanıştım. Her zaman yaptığı işleri beğenirdim. Özellikle “We own the night” filminde ona hayran kaldım. Babadan Oğula’nın oyuncularını belirlerken Romina karakterinin onun için yazıldığını düşündüm. Sette ilk çekilen sahne Ryan’la seviştikleri sahneydi, Eva çok gergin olmasına rağmen öyle iyi bir iş çıkarttı ki içimden “doğru tercih” dedim. O gerçek bir yetenek” diyor yönetmen Cianfrance.

Vizyon Tarihi: 07.06.2013
Yönetmen: Derek Cianfrance
Oyuncular: Ryan Gosling, Bradley Cooper, Eva Mendes, Rose Byrne, Ben Mendelsohn, Mahershala Ali, Dane Dehaan, Emory Cohen, Ray Liotta
Görüntü Yönetmeni: Sean Bibbitt
Senaryo: Derek Cianfrance, Ben Coccio, Darius Marder
Yapımcı: Matt Berenson, Lynette Howell, Sidney Kimmel
Müzik: Mike Patton
Kurgu: Jim Helton, Ron Patane
İthalat: Bir Film
Dağıtım: Tiglon
Yapım Yılı: 2012
Süre: 140 dk

Fragmanı izlemek için:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Tjes7u9Vewc

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157633949436048″]

Bir yanıt yazın