Baskın: Karabasan

“Cehennemin Dibine Kadar…”

“BASKIN: Karabasan”
1 Ocak’ta Vizyonda!

Baskın; beş polisin gece devriyesi sırasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri terkedilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu eden bir gece yarısı filmi. Filmin dünya prömiyeri Eylül’de Toronto Film Festivali’nin Midnight
Madness seçkisi kapsamında gerçekleştirdi. Toronto’nun ardından dünyanın çeşitli yerlerindeki prestijli festivallerde gösterimine devam etti. Baskın: Karabasan Amerika’da IFC firması tarafından satın alınarak geniş kopya sayısı ile önümüzdeki aylarda Amerika başta olmak üzere İngiltere, Almanya, İtalya, İngiltere, Kanada, Avustralya, Avustralya, Çin, Japonya, İskandinav ülkeleri ve Bağımsız Devletler Topluluğu’na üye ülkelerde de gösterime girecek. Ülkemizde Filmekimi kapsamında ilk gösterimini gerçekleştirmenin ardından tüm Türkiye genelinde izleyicisi ile 1 Ocak’ta buluşacak.

Daha önce görmeye alışık olmadığımız ve izleyiciyi tam anlamıyla hayal gücü ile baş başa bırakacak film özellikle bu türü sevenler tarafından heyecanla beklenmekte.

Toronto Midnight Madness’ın ana programcısı Colin Geddes: “Özellikle Türkiye’den gelen bu filmden bahsetmek istiyorum; Baskın. Bizde ne zaman bir ülkeden ilk defa bir film gösterime seçilse bu çok özel bir durumdur, ama bu kez durum daha da farklı. Bu gerçekten cehenneme doğru adım adım kayan sert bir film. Seyirci nasıl gerilir, nasıl yavaşça korkunç bir atmosfere doğru ustaca taşınır diye ders almak istiyorsanız bu filmin son 10 dakikasına bekleriz.” diye açıklamada bulundu.

Can Evronol’un yönetmenliğini üstlendiği, senaristliğini ise yine Can Evrenol, Cem Özüduru, Oğulcan Eren Akay ve Erçin Sadıkoğlu üstlendiği yapımcılığını ise MO Film’in yaptığı Baskın 1 Ocak’ta Türkiye’de gösterime girecek.

BASKIN
Yönetmen / Director: Can Evrenol
Senarist / Written by: Can Evrenol
Cem Özüduru
Oğulcan Eren Akay
Erçin Sadıkoğlu
Yapımcı / Produced by     MO Film
Görüntü Yönetmeni / DOP Alp Korfalı
Production Designer     Sıla Karakaya
Kostüm / Costume Designer Sinan Saraçoğlu
Müzik / Music         JF
Kurgu / Editting         Erkan Özakan
Ses / Sound Design         Mustafa Durma
Casting             Fazlı Korkmaz
Yürütücü Yapımcı/         Tolga Erener, Sina Pekcanattı
Line Producer
Executive Producer: Müge Büyüktalaş, Mike Hostench, Todd Brown
Oyuncular / Actors: Ergun Kuyucu, Görkem Kasal, Fatih Dokgöz,bMuharrem Bayrak, Mehmet Cerrahoğlu, Serhat Kılıç

Bir yanıt yazın