Bayram Abi

“Bayramabi” 7 Ekim’de vizyonda!

Sinemanın en komik mucidi; “Bayramabi” 7 Ekim’de geliyor!

Erdi Dikmen’in senaryosunu yazıp yönettiği, yapımcılığını Sabri Onur Dikmen’in üstlendiği ‘Bayramabi’ 7 Ekim’de seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Daha önce” Sihirbazlık Okulunda Bir Türk” filmiyle karşımıza çıkan sosyal medya fenomeni Barbaros Dikmen yeni filmi “Bayramabi” de bu kez, gazı kaçmayan kola üretmenin peşindeki iyi niyetli mahalle delikanlısı ‘Bayramabi’ karakterine can veriyor.
Güzel, naif ve aynı zamanda gündemi takip eden bir mahalle filmi olan “Bayramabi”de Barbaros Dikmen’e, kampanyalarla bakkalını ayakta tutmaya çalışan küçük esnaf ‘Mehmet Bakkal’ karakteriyle Ayhan Taş eşlik ediyor. İkili arasında yaşanan dayanışma filmin ‘ruhuna’ da yansıyor.
Dikmen kardeşlerin yapım, yönetim ve oyunculuk yeteneklerini konuşturduğu film; yanlış anlaşılmalara, ufak hile ve kurnazlıklara rağmen kazananın hep dayanışma ve sevgi olduğunun altı bir kez daha çiziliyor. Filmde Barbaros Dikmen ile Ayhan Taş’a Ecem Karavus, Sinem Ekşioğlu, Gökhan Niğdeli, Hande Yögen, Hamdi Alp, Selman Ünlüsoy, Ayça Bildik ve Yakup Yavru eşlik ediyor. Filmin ikincisinin senaryo hazırlıkları ise devam ediyor…
 “Bayramabi” 7 Ekim’de Mars Dağıtımla vizyonda!
Filmin konusu:
Annesi, babası ve babaannesi ile birlikte yaşayan Bayramabi’nin en büyük hayali arkadaşının düğününde görüp körkütük aşık olduğu Sinem’le tanışmaktır. Genç ve başarılı bir iş kadını olan Sinem ülkenin en büyük kola şirketlerinden birinin reklam ve pazarlama müdürüdür. Bayramabi, Sinem’e ulaşmanın yolunun kendi kola markasını yaratmaktan geçtiğine inanmaktadır. Babası Cemal ise, oğlunun aile yadigarı mesleği olan şerbetçi dükkanının başına geçmesini istemektedir. Bayramabi babasının bu isteğini kabul etmez ve arkadaşları Hamdullah, Talha ve abisi olarak gördüğü Mehmet Bakkal’ın yardımı ile sevdiği kızın kalbini kazanmak için yola koyulur.

Yazan/Yöneten: Erdi Dikmen
Yapım: Dikmen Yapım
Yapımcı: Sabri Onur Dikmen
Oyuncular: Barbaros Dikmen, Ayhan Taş, Ecem Karavus, Sinem Yener Ekşioğlu, Gökhan Niğdeli, Hande Yögen, Hamdi Alp, Selman Ünlüsoy, Ayça Bildik, Ayşen İnci, Yakup Yavru
Müzik: Can Tosun
Kurgu: Fatih Sarıtaş
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Başbaran
Süre: 109 dk.
Vizyon Tarihi: 07.10.2016
Dağıtım: Mars Dağıtım

“Bayramabi” filminin fragmanını izlemek için;

Bir cevap yazın