Beni Unutma

“Beni Unutma”
En fazla ne kadar sevebilirsin?


Konu

Olcay (Açelya Devrim Yılhan) iş hayatında başarılı, genç ve bekar bir kadındır. Ciddi bir ilişki yaşadığını düşündüğü sevgilisi Hakan’ın (Kenan Ece) kendisini aldattığını acı bir şekilde öğrendiğinin ertesi günü Sinan’la (Mert Fırat) tanışır. Olcay’ın ilişkisinin bittiği gün Sinan da ani bir kararla nişanlısı Ebru (Tuba Ünsal) ile evlenmekten vazgeçer.

Olcay ve Sinan aşka inançlarını kaybettikleri bu günlerde tanışırlar ve bu tanışma, planladıklarından çok farklı şeyler yaşamalarına neden olur. Birbirlerinden etkilenirler ve yoğun bir duygusal ilişki yaşamaya başlarlar. Kısa bir süre sonra da evlenirler. Çok mutlu başlayan evliliklerinde Sinan’ın eski nişanlısı Ebru’nun Sinan’da yarattığı küçük rahatsızlıklar dışında bir sorunları yok gibidir. Ancak mutlulukları bir süre sonra beklenmedik bir şekilde bozulacaktır. Arkalarında bıraktıklarını düşündükleri eski ilişkileri onları bir türlü bırakmayacak, Olcay’da başgösteren bazı tuhaflıklar da aşkın, arkadaşlıkların ve insana dair bir çok duygunun sorgulanmasına yol açacaktır.

Film Hakkında

Yönetmenliğini Özer Kızıltan’ın yaptığı, senaryosunu Burak Göral’ın yazdığı, müziklerini Anjelika Akbar’ın yaptığı ve yapımcılığını AFS Film’in üstlendiği “beni unutma” adlı sinema filmi 11 Kasım 2011 tarihinde vizyona giriyor.

Hiç beklemedikleri bir anda tanışan ve birbirlerine büyük bir tutku ve aşkla bağlanan iki genç insanın aşk hikayesini anlatan ve başrollerini Mert Fırat, Açelya Devrim Yılhan, Tuba Ünsal, Melis Babadağ, Ünal Silver, Aliye Uzunatağan ve Kenan Ece’nin paylaştığı “beni unutma” 130 sinemada seyirci ile buluşacak.

Ulusal ve uluslararası pek çok festivalden ödülle dönen “Takva” filminin yönetmeni Özer Kızıltan yönetmenliğini yaptığı “beni unutma”nın senaryosu için “Takva”dan sonra kendisini en çok etkileyen sinema filmi senaryosu olduğunu söylüyor. Filmin müziğini ünlü piyanist-kompozitör Anjelika Akbar besteledi. Film için 35 yeni beste yapan Anjelika Akbar,senaryonun kalbine hitap eden ve kendisine beste yaptıran ilk sinema filmi senaryosu olduğunu söylüyor.

Gösterim Tarihi: 11 Kasım 2011
Dağıtım: Özen Film
Yapım: AFS Film
Yönetmen
Özer Kızıltan
Yapımcı Sıddık Özpetek, Asaf Özpetek
İdari Yapımcı Özlem Yurtsever
Hikaye ve Senaryo Burak Göral
Genel Koordinatör
Yeşim Yalman
Görüntü Yönetmeni Soykut Turan
Müzik Anjelika Akbar
Sanat Yönetmeni Sırma Bradley
Kurgu Serdar Çakular
Yapım Koordinatörü Selma Yücel
Yönetmen Yardımcısı Racia Bilgenoğlu
Ses Teknisyeni Serter Alkaya
Işık Şefi Kadir Yazıcı
Focus Puller Andaç Şahan
Casting Mine Güler
Kostüm Gonca Aldemir
Makyöz Yuliya Gushul
Kuaför Hakan Tınmaz
Set Fotoğrafçısı Selin Demircioğlu
Oyuncular
Mert Fırat        Sinan
Açelya Devrim Yılhan    Olcay
Tuba Ünsal        Ebru
Melis Babadağ    Sevda
Aliye Uzunatağan    Türkan Hanım
Ünal Silver        Olcay’ın Babası
Hakan Yufkacıgil    Kaan
Barış Hayta        Burak
Billur Yılmaz        Selin
ve
Kenan Ece        Hakan
Konuk Oyuncu Gül Erda    Ebru’nun Annesi

Bir yanıt yazın