Bourne’un Mirası – The Bourne Legacy

BOURNE’UN MİRASI
THE BOURNE LEGACY

Özet:    Bourne film serisinin arkasındaki anlatım mimarı Tony Gilroy, tüm dünyada neredeyse 1 milyar dolar hasılata ulaşmış son derece popüler casusluk serisinin bir sonraki bölümünde bu defa yönetmen koltuğuna oturuyor: Bourne’un Mirası….

Yazar/Yönetmen Gilroy, Robert Ludlum’un yarattığı Bourne evrenini orijinal bir hikaye ile genişleterek ilk üç filmdeki olayların tetiklediği yeni bir kahramanı (Jeremy Renner) karşımıza getiriyor.

Bourne’un Mirası (The Bourne Legacy) filminde Renner’a serinin yeni oyuncuları Rachel Weisz, Edward Norton, Stacy Keach ve Oscar Isaac eşlik ederken, eski oyuncular Albert Finney, Joan Allen, David Strathairn ve Scott Glenn rollerini devam ettiriyorlar.

Yönetmen: Tony Gilroy
Senaryo: Tony Gilroy ve Dan Gilroy
Yapımcılar: Frank Marshall, Patrick Crowley, Jeffrey M. Weiner, Ben Smith
İdari yapımcılar: Jennifer Fox, Henry Morrison
Oyuncu Kadrosu: Jeremy Renner, Rachel Weisz, Edward Norton, Albert Finney, Joan Allen, Scott Glenn, Stacy Keach, Oscar Isaac
Gösterim Tarihi: 31 Ağustos 2012
Tür: Aksiyon-gerilim

BOURNE’UN MİRASI
PRODÜKSİYON NOTLARI

Bourne film serilerinin öykü mimarı TONY GILROY, dünyada yaklaşık 1 trilyon gişe yapmış oldukça popüler casusluk serisinin bir sonraki bölümü için kamera ardına geçti:  Bourne’un Mirası. Yazar/ yönetmen ROBERT LUDLUM tarafından yaratılmış Bourne evrenine dayanarak, daha büyük bir komplodan oluşan orijinal bir hikaye ile efsaneyi büyümeye devam ediyor.

İzleyiciler, Akdeniz’den baygın bir şekilde çıkarılan Jason Bourne ile 12 yıl önce tanıştı. 3 film boyunca hayatta kalma mücadelesini ve kimliğini bulma yolcuğunu izlediler.  Onun CIA denetçilerinin gittikçe tehlikeli bir hal alan dünya çapındaki insan avını izlediler. Treadstone programını, Bourne’un özel beceri ve yeteneklerini öğrendiler ve üçlemenin sonunda hikâyenin tamamlandığını bile düşünmüş olabilirler. Bourne’un Mirası entrikanın daha karanlık kısmını, daha derin bir mitolojiyi, hayatta kalmak için savaşmak zorunda olan yeni bir kahramanı izleyiciyle tanıştırmak için perdeyi yeniden açıyor .

Bourne’un Mirası tam anlamıyla önceden gelenin mirası, sonucu. Bourne’un, Son Ultimatom filminin sonunda deşifre olması; daha iyi ajanlar ve savaşçılar için yıllarca yapılan araştırmaları ve gelişimleri yakıp yıkmakla tehdit eden bir kıvılcım ateşliyor. İzleyiciler aslında çeşitli istihbarat programlarının var olduğunu, CIA’in Treadstone’ unun da onlardan, fakat ilk geliştirilenlerden biri olduğunu ve Bourne’un hareketlerinin diğer programları deşifre edebilecek, oldukça büyük bir endişe yarattığını  keşfedecekler.

Bir yanıt yazın