Bulmaca Kulesi

BULMACA KULESİ – 25 EKİM 2019 SİNEMALARDA

Çocukların heyecanla beklediği “BULMACA KULESİ” maceraya sinemada devam ediyor.
TRT Çocuk ’un sevilen yapımı “Bulmaca Kulesi” 25 Ekim’de sinemalarda izleyicisiyle buluşuyor. Anne babaların ve çocukların genel kültür ve bilişsel gelişimine yaptığı katkılarla tanıdığı BULMACA KULESİ, yepyeni görsel dünyası ile çocuklara daha fazla macera ve heyecan vadediyor.

BULMACA KULESİ, beş yıldır TRT Çocuk ekranlarında çocuklarla buluşuyor. Bölümlerinde popüler bilimden, bilim tarihine, fizik yasalarından matematiğe birçok ilginç konunun işlendiği yapım büyük bir fan kitlesine sahip. Film yenilenen görsel dünyası ile de çocuklara sürprizler vadediyor.

Filmin ana karakterleri olan Aslı, Can ve Mert dizinin ilk bölümünde bir kaza sonucu başka bir boyuta ışınlanıyor ve BULMACA KULESİ denilen bu yerde yollarını bulmaya ve gizemleri çözmeye başlıyorlar. Bu sırada Kulenin koruyucusu ve mimarı olan Lugaz Efendi’nin sevimli robotu Lugit ile tanışıyorlar. Lugit’le birlikte Kulenin düşmanı Hüdaverdi’nin tuzaklarını bozuyorlar.

Film de ise, kuleden ayrılarak Hüdaverdi’nin hükmettiği tehlikeli bir bölgeye ulaşıyorlar. Lugit ile Dev Kuş’un yuvasında buluşmak üzere yolları ayrılıyor. Böylece Lugit’i bulmak ve Dev Kuş’a ulaşmak için tehlikeler ve bulmacalarla dolu amansız bir maceraya atılıyorlar.