Büyük Hata – Chloe

TMC FİLM YAPIM SUNAR

Büyük Hata

9 Temmuz 2010’da sinemalarda…

Aşk ve ihanet çerçevesinde çizilmiş bu erotik gerilim filminde başarılı doktor Catherine (Julianne Moore), kocası David‘in (Liam Neeson) sadakatini sorgulamaya başlar ve bu şüphelerini Chloe adındaki çekici bir genç kadının yardımıyla (Amanda Seyfried) çözmeye kalkışır. Cinsel şehvet ağında sıkışan Catherine’in bu yolculuğu ailesini büyük bir tehlikeye atar.

Filmin özeti

David (LIAM NEESON) New York’tan eve gideceği uçağını kaçırınca, dolayısıyla eşi Catherine’nin (JULIANNE MOORE) onun için planlamış olduğu sürpriz doğum günü partisini de kaçırır. Catherine hayal kırıklığını ve şüphelerini gizlemeye çalışarak, misafirlerle ilgilenmeye devam eder. Ertesi sabah, David’in telefonuna onun bayan öğrencilerinden biri tarafından gönderilen gizemli mesajı gören Catherine’nin korkuları artar. Dışarıdan bakıldığında doktor Catherine ve müzik profesörü David, 17 yaşındaki oğulları Michael (MAX THIERIOT) ile başarılı ve her şeyi olan bir çift olarak gözükmektedir. Fakat kariyerleri ve çocuk sahibi olmaları evliliklerinin üzerinde gerginliğe sebep olur. İlişkileri gün geçtikçe iletişim ve mahremiyetten yoksun kalmaya başlar.

Sürpriz partiden 2 hafta sonra, Catherine ve David arkadaşlarıyla gittikleri restoranın tuvaletinde Chloe (AMANDA SEYFRIED) adındaki çekici kadınla tanışır. Masaya geri döndüğünde masadakiler “fahişeyi bul” oyunu oynamaktadırlar. Bu arada Catherine Chloe’nin yaşlı bir işadamına doğru yürümesini ilgiyle izler. Eve dönerken, Catherine, David’e New York’ta içki içmek için uçağı bilerek mi kaçırdığını sorar. Kocasının itiraz ettiğini gören Catherine, onun yalan söylediğini anlar.

Şimdi, David’in bir ilişkisi olduğuna dair her zamankinden daha fazla şüphelenen Catherine, bir eskort olan Chloe’yi izler ve onu David’in sadakatini test etmesi için kiralar. Chloe’nin kocasıyla karşılaşma anlarına dair müstehcen detayları adeta yutan Catherine’nin kıskançlık damarları kabarmakta ve uzun zamandır ölü tuttuğu duyguları uyanmaktadır. Cinsel şehvet ağında sıkışan Catherine’in bu yolculuğu ailesini büyük bir tehlikeye atar – Chloe’yi durdurmak için çok mu geç kalmıştır?

Catherine Stewart         JULIANNE MOORE
David Stewart        LIAM NEESON
Chloe                 AMANDA SEYFRIED
Michael Stewart         MAX THIERIOT

Yönetmen: ATOM EGOYAN
Senaryo: ERIN CRESSIDA WILSON
Yapımcı: IVAN REITMAN
Yapımcılar: JOE MEDJUCK, JEFFREY CLIFFORD
Ortak Yapımcılar: SIMONE URDL, JENNIFER WEISS
Yürütücü Yapımcılar: JASON REITMAN, DANIEL DUBIECKI, THOMAS P. POLLOCK, RON HALPERN
Yardımcı yapımcılar: ALI BELL, ERIN CRESSIDA WILSON
Yapım Müdürü: STEPHEN TRAYNOR
Görüntü Yönetmeni: PAUL SAROSSY
Yapım tasarımı: PHILLIP BARKER
Kurgu SUSAN SHIPTON
Müzik MYCHAEL DANNA
Kostüm DEBRA HANSON
Dağıtım: UIP Filmcilik

http://www.sonyclassics.com/chloe/

Resimler:

Bir yanıt yazın