Büyük Tuzak – Colt 45

Colt 45

KONU ÖZETİ: Çok iyi bir nişancı olan Vincent, beklentilerin aksine polis teşkilatına katılmayı reddeden bir silah eğitmenidir. 22 yaşındaki genç nişancı, teşkilatın yozlaşmış üyelerinden biri olan Milo ile tanışır ve kendisini tehlikeli bir girdabın içinde bulur.

Vincent, vaftiz babası Chavez’in de içinde olduğu ve iki tarafın da polis olduğu bu kavgada uğruna savaştığı değerleri sorgulayacaktır. Kapana kısılmış olan Vincent’ın içindeki acımasız tarafı açığa çıkarmaktan başka şansı kalmaz.
Fransız sinemasından, son zamanlarda görmediğimiz kadar tempolu bir aksiyon filmi olan Colt 45’te genç yıldız Ymanol Perset’e, Joey Starr ve Gérard Lanvin eşlik ediyor.
Filmden Notlar
•Ülkemizde vizyona giren Fransız filmlerinde çok yapılmayan bir uygulama ile, film Türkiye’de hem altyazılı hem de Türkçe dublajlı olarak seyirciyle buluşacak.
•Fransa’da Warner Bros. tarafından dağıtılan 12 milyon Euro bütçeli COLT 45, “Memories of Murder” gibi Kore filmlerindeki estetik şiddetle, büyük stüdyo aksiyonlarının hareketliliğini birleştiriyor.
•Filmin görüntü yönetmeni, daha önce ‘‘Spring Breakers’’ ve ‘‘Enter The Void’’ gibi filmlerde yer almış Benoit Debie. Filmin seti ise ‘‘Lord of War’’da da görev yapan Jean-Vincent Puzos tarafından hazırlandı.
•Oyuncular, daha önce ‘‘Public Enemies’’, ‘‘Taken’’, ‘‘Collateral’’, ‘‘Rust and Bone’’, ‘‘Prophet’’ gibi filmlerde görev yapan dövüş uzmanları Mick Gould ve Olivier Schneider’dan eğitim aldılar.
•Vahşi, çağdaş ve aksiyon dolu bir gerilim filmi yapma fikrinden doğan COLT 45; seyirciyi
Fransız Polis Teşkilatı’nın içindeki güç savaşlarının arasına sokacak sert ve gerilimli bir hikaye.

Vizyon Tarihi: 3 Temmuz 2015
Yönetmen: Fabrice Du Welz
Oyuncular: Ymonal Perset, Gérard Lanvin, Joey Starr, Alice Taglioni
Yapımcı: Emmanuel Montamat, Thomas Langmann
Senaryo: Fathi Beddiar
Görüntü Yönetmeni: Benoit Debie
Müzik: Benjamin Shielden
Yapım Yılı: 2014
Ülke: İngiltere, Fransa, Kanada
Süre: 85 dk.

Bir yanıt yazın