Cadılar Bayramı – Halloween

UNIVERSAL PICTURES, MIRAMAX ve BLUMHOUSE PRODUCTIONS Sunar

Bir MALEK AKKAD yapımı

ROUGH HOUSE PICTURES İşbirliğiyle

JAMIE LEE CURTIS, Cadılar Bayramı’nda ikonik rolü Laurie Strode ile geri dönüyor. 40 yıl önce Cadılar Bayramı’nda yarattığı katliamdan güç bela kaçtığından bu yana peşini bırakmayan maskeli figür Michael Myers’la son yüzleşmesini yaşıyor.
Korku ustası JOHN CARPENTER, idari yapımcı ve bu filmde yaratıcı danışman olarak görev yapıyor ve güçlerini sinemanın günümüzdeki lider korku JASON BLUM (Get Out, Split, The Purge, Paranormal Activity) ile birleştiriyorlar.
Carpenter’ın klasiğinden ilham alan yapımcılar DAVID GORDON GREEN (Stronger), DANNY MCBRIDE (HBO’da Eastbound & Down) ve JEFF FRADLEY (HBO’da Vice Principals) 1978 yılındaki filme damgasını vurmuş olaylardan yeni bir yol çizerek bir hikaye oluşturmuşlar. Green aynı zamanda filmin yönetmeni.
Carpenter ve Debra Hill’in yarattığı karakterlere dayanan Cadılar Bayramı filminin yapımcıları; sahibi olduğu Trancas International Films, Cadılar Bayramı serisinin başlangıcından bu yana yapımını üstlenmiş olan Malek Akkad ve Bill Block (Bad Moms, District 9).
Curtis’e beyaz perdede Laurie’nin küçükken yanından alınan ve kesintisiz paranoyayla annesine karşı duyduğu sempati arasında gidip gelen kızı Karen rolüyle JUDY GREER (Jurassic World, Ant-Man), Karen’ın annesiyle büyükannesi arasındaki açıklığı yönlendirmeye çalışan ergen kızı Allyson rolünde yeni oyuncu ANDI MATICHAK, Michael Myers’ın 40 yıl önce tutuklandığı gece genç bir polis olan Memur Hawkins rolünde Will Patton (TV’de Falling Skies, Armageddon), yıllardır Michael’ın tutukluğunu denetleyen psikiyatr Dr. Sartain rolünde Haluk Bilginer, Allyson’ın küçüklüğünden beri en iyi arkadaşı lan Vicky rolünde Virginia Gardner (Hulu’da The Runaways) ve Michael Myers’ı/Şekil’,i canlandıran dublör/oyuncu Jim Courtney (Far and Away) rol alıyor. Ayrıca Nick Castle da (1978 yılı Cadılar Bayramı filmi) Şekil rolüyle konuk oyuncu olarak katılıyor.
Green’e kamera arkasında deneyimli bir yaratıcı ekip eşlik ediyor. Görüntü yönetmeni Michael Simmonds (Paranormal Activity 2, Cell), yapım tasarımcı RICHARD WRIGHT (Mud, All the Real Girls), Oscar ödüllü özel efektler makyaj tasarımcısı Christopher Nelson (Suicide Squad, Avengers: Infinity War), editör Tim Alverson (Insidious: The Last Key, Orphan), kostüm tasarımcı Emily Gunshor (TV’de The Last O.G., Salt) ve besteciler Cody Carpenter (TV’de Masters of Horror) ve Daniel Davies (Condemned) ve kendilerine aynı görevde eşlik eden John Carpenter yer alıyor.
John Carpenter ve Curtis’e Rough House Pictures şirketi altında Green ve McBride da idari yapımcı olarak eşlik ediyor. Ryan Freiman da (The Hatred) aynı görevde hizmet veriyor.
Trabcas Interntaitonal Films, Trancas International Films, Blumhouse Productions ve Miramax’ın Cadılar Bayramı filminin dağıtımını tüm dünyada Universal Pictures gerçekleştirmektedir.

Oyuncular
JAMIE LEE CURTIS
JUDY GREER
ANDI MATICHAK
WILL PATTON
VIRGINIA GARDNER
İdari Yapımcılar
JOHN CARPENTER
JAMIE LEE CURTIS
DANNY MCBRIDE
DAVID GORDON GREEN
RYAN FREIMANN
Yapımcılar
MALEK AKKAD, p.g.a.
JASON BLUM, p.g.a.
BILL BLOCK, p.g.a.
Uyarlanan Karakterlerin Yapımcıları
JOHN CARPENTER
ve
DEBRA HILL
Yazarlar: JEFF FRADLEY & DANNY MCBRIDE & DAVID GORDON GREEN
Yönetmen: DAVID GORDON GREEN