Çakma Polisler – Let’s Be Cops

Let’s Be Cops
Çakma Polisler

Çakma Polisler süper bir arkadaşlık polisiyesi ancak bir şey dışında, kahramanlarımız gerçek polis değiller.  Otuzlarına geldiklerinde hedeflerine ulaşamamış olan bu iki yakın arkadaş, kostüm partisine polis kılığında gittiklerinde bir efsane olacaklarından habersizlerdir. Gerçek hayatlarında tökezlemiş bu iki yeni  “kahraman” ın sahte rozetlerini ortaya çıkarma vakti gelir.

Bu Çakma Polisler işte şimdi belaya bulaştı.

Justin Miller (Damon Wayans, Jr.) ve Ryan O’Malley (Jake Johnson) kolej yıllarından beri arkadaşlardır.  Justin bir bilgisayar oyunu firmasında çalışıyor, patronu onun son projesi olan polisiye oyun yerine tuhaf bir zombi oyununu destekler. Ryan ise hala kolejde oyun kurucu olmanın gururuyla yaşıyor ve sürekli iş değiştiriyor. Bir genital hastalık reklamındaki performansı kariyerindeki başarısızlığının özeti gibidir.
Yanlışlıkla gidilen bir maskeli balo ise her şeyi değiştirir. Justin ve Ryan kostüm partisi olarak anladıkları partiye, Justin’in son oyununda kullandığı LAPD(Los Angeles Polis Departmanı) üniformalarıyla ile giderler. Biraz alay konusu olduktan sonra Hollywood sokaklarında yürümeye başladıklarında bir şey fark ederler. Kadınlar onlarla ilgileniyor, kötü adamlar emirlerine uyuyor ve en güzeli de, barmenler bedava içki veriyorlardır. Bunların tüm nedeni üzerindeki üniformalarıdır. Ryan için bu inanılmazdır fakat Justin gerçek polislerin onları yakalayacağından korkar. Bir süre sonra Ryan eBay’den polis arabası, siren ve bir polis telsizi satın alır ve 911 çağrılarına cevap vermeye hazır olurlar.
Polis olmak aynı zamanda Justin‘in aşk hayatını da düzeltir, gittikleri bir restoranda çalışan Josie(Nina Dobrev) ona ısınmaya başlar. Ancak Mossi Devic(James D’Arcy) in başında olduğu bir yerel çete bu iki kafadar polisi hedef olarak gösterir.
Bu sırada gerçek polisler Justin ile Ryan’ın sokaklarda olduğunu fark eder. Çakı gibi polis olan Memur Segars (Rob Riggle) Ryan’ın sahte rütbesini selamlarken, sert Dedektif Brolin (Andy Garcia) ikiliyi radarına alır.
Zamanla Justin ve Ryan kendilerini çok tehlikeli bir kedi fare oyununun içinde bulurlar. Ancak burada oyuncular kötü polisler ve kötü adamlardır ve bu iki kafadar onların yolunda durmaktadırlar.
Çakma Polisler fikri yönetmen ve yardımcı yazar Luke Greenfield’ın aklına Cadılar bayramında polis üniforması giymesi ve beklenmedik sonuçlar doğurmasıyla ortaya çıktı.
“Arkadaşım ve ben gerçek polis üniforması ile Los Angeles sokaklarında yürüyorduk. Güç ve otorite hissi inanılmazdı. O zaman bekardım ve bir kadınla sokakta konuşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.” diye hatırlatıyor Greenfield. Yardımcı yazar ve yapımcı olan Nicholas Thomas ile Greenfield Çakma Polisler fikrini değerlendirdi. “Bu fikir çok çabuk şekillendi, bizde 20th Century  Fox‘a bu fikrimizi ilettik ve sattı” diyor Thomas.
İki yazar iki ana karakteri kendilerinden esinlenerek ortaya çıkardılar. ‘’Ben Justin ‘im” diyor Greenfield. “Benim filmlere tutkum gibi Justin’de bilgisayar oyunu dünyasında çok tutkulu. Ancak  yönetmekten ve otorite sahibi olmaktan biraz korkuyor. Ryan ise Nick Thomas’a benziyor. Daha girişgen ve cesur, tam olarak ikimizi de sıcak suya götürecek cinsten’’
Yapımcıların bu projeye yeşil ışık yakmasından sonra yapılan ilk iş başrol oyuncuları Justin ve Ryan’ı belirlemek oldu.  Onlarda seçimlerini aynı zamanda yakın arkadaş olan bu iki komedi aktöründen yana kullandı.

KÜNYE
Vizyon Tarihi: 22 Ağustos 2014 (1s 44dk)
Yönetmen: Luke Greenfield
Oyuncular: Damon Wayans Jr. , Jake Johnson, Nina Dobrev
Tür: Aksiyon, Komedi
Ülke: ABD

“Çakma Polisler – Let’s Be Cops” için bir yanıt

Bir yanıt yazın