Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi

Merakla beklenen “Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi” 18 Kasım 2011 Cuma günü vizyona giriyor…

18. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde “En İyi Film”, “En İyi Senaryo” ve “Juri Özel Oyunculuk Toplu Performans” ödüllerini alan “Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi”, 18 Kasım 2011 Cuma günü birçok şehirde birden vizyona giriyor.

Bir Onur Ünlü Filmi Daha…

Polis, Güneşin Oğlu, Beş Şehir filmleriyle sinema dünyasına özgün bir anlatım getiren Onur Ünlü’nün senaryosunu yazıp, yönettiği filmin oyuncu kadrosunda; Selçuk Yöntem, Ezgi Mola, Türkü Turan, Tansu Biçer, Güler Ökten, Bülent Emin Yarar, Köksal Engür, Cengiz Bozkurt, Tuğra Kaftancıoğlu, Ushan Çakır, Gazanfer Ündüz, Yılmaz Gruda, Engin Alpateş, Engin Hepileri ve Alpay Şayhan yer alıyor.

Leyla ile Mecnun’un Yaratıcılarından…

Eflatun Film’in yapımcılığını yaptığı film, bir taşra şehrinde ailesiyle birlikte yaşayan saygın bir anayasa profesörü olan Celal Tan’ın, ilk eşinin ölümünden yıllar sonra, bir şekilde hayatını kurtardığı ve kendisinden çok genç olan bir üniversite öğrencisi kızla evlenmesi ve ardından yaşanan trajikomik olayları konu ediyor.

Celal Tan ve Ailesi’nin Aşırı Acıklı Hikayesi

Yönetmen Görüşü:

İnsan anne babasını seçemez. Fakat bir ‘aile’nin bireyidir. Bu yalancı bireylik durumu, insanın aslında basitçe bütün hayatında çeşitli şekillerde karşılaşacağı statükoyla girdiği öldürücü işbirliğinin de başlangıcıdır. Statüko, risk almak istemeyen ve konforlarını devam ettirmek adına her türlü yalanı üretebilecek bireyler yaratır. Celal Tan ve Alesinin Aşırı Acıklı Hikayesi adlı film; bu zorunlu olarak bir arada durmaktan kaynaklanan konforunun insanları ne hale getirdiği, insanı nasıl başka bir ‘şey’e dönüştürdüğü, zorla bir arada bulunmanın bir yerden sonra ne kadar sıkıcı ve ezici bir hâl aldığı fikri etrafında gezinir. Ve bunu yaparken bütün kurum ve durumlarla ince ince dalgasını geçer. Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi insana güvenmez. Çünkü Shakespeare’in de dediği gibi bilir ki; “İnsan, insandır”.

Filmin Künyesi:

YAPIM : EFLATUN FİLM
SENARYO & YÖNETMEN : ONUR ÜNLÜ
YAPIMCI: ORKUN ÜNLÜ & FUNDA ALP
UYGULAYICI YAPIMCI: TOLGA AFŞİN KAYA
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: VEDAT ÖZDEMİR
SANAT YÖNETMENİ: NADİDE ARGUN
IŞIK ŞEFİ: ORHAN SEVER
KOSTÜM: FULYA HALİLCİKOĞLU
MÜZİK: ATİLLA ÖZDEMİROĞLU
KURGU: AHMET CAN ÇAKIRCA

Oyuncular;

CELAL TAN : SELÇUK YÖNTEM
JÜLİDE : EZGİ MOLA
ÖZGE : TÜRKÜ TURAN
KAMURAN : TANSU BİÇER
KAMURAN HANIM : GÜLER ÖKTEN
ERGÜN: BÜLENT EMİN YARAR
EGE : ALPAY ŞAYHAN
TURAN ALTAYLI : KÖKSAL ENGÜR
HAKKI : CENGİZ BOZKURT
OKAN 1 : TUĞRA KAFTANCIOĞLU
OKAN 2  : USHAN ÇAKIR
REKTÖR : GAZANFER ÜNDÜZ
NİDA BEY : YILMAZ GRUDA
KAPICI İBRAHİM : ENGİN ALPATEŞ
ARKİBİADES : ENGİN HEPİLERİ

Resimler:

Bir yanıt yazın