Çelik Yumruklar – Real Steel

CESARET ÇELİKTEN GÜÇLÜDÜR.

Başrolünde ünlü aktör Hugh Jackman’ın yer aldığı, gelecekte boks sporunun teknolojik bir hâl aldığı ortamda geçen cesur, gerilim ve aksiyon dolu Çelik Yumruklar (Real Steel) 7 Ekim 2011 de Sinemalarda..

Filmin konusu: Yakın gelecekte, boks sporunun teknolojik bir hâl aldığı bir ortamda geçen cesur, gerilim ve aksiyon dolu “Çelik Yumruklar IMAX Deneyimi” filminde Hugh Jackman,  2,5 metre boyunda 900 kiloluk robotların ringlere çıkmasıyla unvan kazanma şansını kaybeden tükenmiş dövüşçü Charlie Kenton’ı canlandırıyor. Artık küçük çaplı bir organizatör olan Charlie, bir yer altı boks ringinden diğerine geçmek için hurda metalden kalitesiz robotlar yaparak iki yakasını bir araya getirmektedir. Charlie dibe vurunca, istemeden de olsa kendisinden ayrı yaşayan oğlu Max’le (Dakota Goyo) şampiyonada yarışacak bir yarışmacı yapıp eğitmek için birlik olur. Hiçbir kısıtlama olmayan bu vahşi arenada işler ciddiye bindikçe, Charlie ve Max bütün engellere rağmen, geri dönmek için son bir şans daha elde ederler.

DreamWorks Pictures’ın cesur, heyecan dolu aksiyon eğlencesi “Çelik Yumruklar”‘da Hugh Jackman, yaptığı spor 2,5 metrelik robotlarca ele geçirildiği için yakın gelecekte bitmiş bir boksör olacak olan ve artık hiç uymadığı bir dünyada yaşayan Charlie Kenton rolünü oynuyor. Dövüşleri ve umutları olmayan Charlie sıradan bir robot dövüşü tanıtımcısı olmak zorunda kalır. Ucuz robotları birbirine bağlayarak ancak yaşamını sürdürecek kadar para kazanır. Paralı boks maçları için pis bir yeraltı boks ringinden diğerine dolaşırken robotlarına bakabilir. İşlerin daha fazla umutsuz ve  karmaşık olamayacağı bir anda ayrı yaşadığı, yaşından büyük oğlu Max (Dakota Goyo) birden ve istemeden yeniden hayatına girer.

Birbirine yabancı ikili, hurda yığını bir robotu yenindan yapıp, eğitmek ve bir boksçuya dönüştürmek için istemeyerek bir ekip olurlar. Acımasız ve kural tanımayan dövüş ringlerindeki bahisler artarken, bütün engellere rağmen  Charlie’nin geri dönüş için son bir fırsat bulur.

“Çelik yumruklar” içinde sürprizler barındıran benzersiz bir önerme ev sinematik kapsamlı bir mazlum hikayesi. Film, büyük bir gösteriyi bağ kurulabilen, gerçekçi bir hikaye anlatımıyla birleştiriyor. “Çelik yumruklar”ın yönetmeni Shawn Levy, hikayeyi üç kayıp ve unutulmuş ruhun kurtuluş hikayesi olarak deneyimlemiş. Levy şöyle söylüyor; “Bir baba, oğul ve bir makineden oluşan ana karakterlerin hepsi de terke edilmiş varlıklar. Üçü de kenara atılmış ve unutulmuş. Hikayenin özü, bu üçlünün onurlu bir geri dönüş bulma fırsatını yakalamlarıdır.”

“Çelik Yumruklar”ın yapımcıları Don Murphy, Susan Montford ve Shawn Levy. Sorumlu yapımcılar da Jack Rapke, Robert Zemeckis, Steve Starkey, Steven Spielbe0  rg, Mary McLaglen ve Josh McLaglen. Senaryo John Gatins’e ait. Dan Gilroy ile Jeremy Leven’ın hikayesinden uyarlama.

“Çelik Yumruklar”ın bir bölümü Richar Matheson’ın “Çelik” adlı efsanevi, bilim-kurgu kısa hikayesine dayanmaktadır. 1963 yılında “Alacakaranlık Kuşağı” bölümü için uyarlanmış ve Lee Marvin rol almıştır. Matheson’ın verimli karakteri “I Am Legend,” “Hell House,” “Somewhere in Time” ve  “What Dreams May Come” gibi uzun metrajlı uyarlama filmlerle  yarım yüzyılı aşkın bir süre varlığını sürdürmüştür. Matheson’a 2010 yılında Bilim Kurgu  Yıldızları Yolu’nda yer verilmiştir.

“Çelik Yumruklar” da ayrıca Evangeline Lilly, Anthony Mackie, Kevin Durand, Hope Davis ve James Rebhorn rol almaktadır.

Süre: 127 DK

Bir yanıt yazın