“Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu”

“Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” 22 Kasım’da Sinemalarda

Ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran, başarılarıyla Time dergisine kapak olan Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filmi 22 Kasım’da vizyona giriyor. Özer Feyzioğlu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu, Barış Pirhasan ve Özer Feyzioğlu’nun senaryosunu yazıp Fahir Atakoğlu’nun müziklerini yaptığı filmin yapımcılığını Dijital Sanatlar üstleniyor.

Halterde aşılması güç, neredeyse imkansız başarılara imza atan, “Dünyanın En İyi Sporcusu” seçilen efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu, kariyerine 47 Dünya Rekoru, üst üste 3 farklı olimpiyatta kazandığı 3 Olimpiyat Altın Madalyası, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 tane Dünya Şampiyonluğu ve nice başarılar sığdırdı. Kendi ağırlığının 3 katından fazlasını kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçti. Dünya rekoruna ilk imzasını attığında, 15 yaşındaydı. Türkiye’ye güreş dışında olimpiyatlarda altın madalya kazandıran ilk sporcu da olan Naim Süleymanoğlu, ardında kırılması imkansız rekorlar bıraktı.

Genç ve yetenekli oyuncu Hayat Van Eck’i Süleymanoğlu rolünde izleyeceğimiz “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filminde , babası Süleyman Süleymanoğlu’nu Yetkin Dikinciler, annesi Hatice Süleymanoğlu’nu Selen Öztürk canlandırıyor. Gürkan Uygun’u ise Naim Süleymanoğlu’nun halter sporuna yeteneğini fark eden ve onu adım adım dünya spor arenasına taşıyan ilk antrenörü Enver Türkileri rolünde izleyeceğiz.

CGV Mars Dağıtım aracılığıyla 22 Kasım’dan itibaren izleyiciyle buluşacak filmde, Levent Ülgen, Renan Bilek, Barış Kıralioğlu, Bülent Alkış, Kemal Başar, Mehmet Esen, Evren Erler, Mustafa Kırantepe ve Uğur Güneş ile İsmail Hacıoğlu gibi birbirinden değerli oyuncular da rol alıyor.

“CEP HERKÜLÜ: NAİM SÜLEYMANOĞLU”

YÖNETMEN: ÖZER FEYZİOĞLU
YAPIMCI: MUSTAFA USLU
SENARİST: ÖZER FEYZİOĞLU ve BARIŞ PİRHASAN
MÜZİK: FAHİR ATAKOĞLU
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: MARTIN SZECSANOV
İDARİ YAPIMCI: EVRİM ŞANAL
UYGULAYICI YAPIMCILAR: AHU KARACA ÖZKAN, FARUK ŞENGÜL, NURİ SEVİN
SANAT YÖNETMENİ: SOYDAN KUŞ
YAPIM TASARIM: KES BONNET
KURGU: MUSTAFA PRESHEVA
KOSTÜM TASARIM: DJANINA BAYKOUCHEVA

OYUNCULAR

HAYAT VAN ECK
SELEN ÖZTÜRK
YETKİN DİKİNCİLER
GÜRKAN UYGUN
RENAN BİLEK
LEVENT ÜLGEN
BÜLENT ALKIŞ
KEMAL BAŞAR
BARIŞ KIRALİOĞLU
OGNYAN SIMEONOV
MURAT KILIÇ
MUSTAFA KIRANTEPE
BAHTİYAR ENGİN
MERT DENİZMEN
BEYTİ ENGİN
BATUHAN DAVUTOĞLU
MEHMET ESEN
EVREN ERLER

KONUK OYUNCULAR

UĞUR GÜNEŞ
İSMAİL HACIOĞLU