Cereyan

CEREYAN

Green Pictures yapımcılığında, Mert Dikmen’in yazıp yönettiği psikolojik gerilim filmi olan, çekimlerin büyük bölümü Sapanca’daki bir dağ evinde gerçekleşen Cereyan’ın başrollerinde “Acı Hayat”, “Emret Komutanım”, “Stajer Mafya” gibi işlerden tanıdığımız Devlet Tiyatrosu sanatçısı Murat Yatman; TRT’de yayınlanan “Baba Can’dır” dizisinin sevilen karakteri Şebo’yu canlandıran Pınar Bibin ve “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” ile tüm Türkiye’nin tanıdığı, şu sıralar “Kiralık Aşk” dizisi ile izleyici ile buluşmayı sürdüren Salih Bademci yer alıyor. Filmin jenerik müziği ise Türkiye’nin tartışmasız en kaliteli müzisyenlerinden olan Metin Özülkü imzası taşıyor.
Aylin isimli genç bir psikoloji öğrencisi ile sorunlu bir geçmişe sahip olan Cavit’in gerilimli hikayesine odaklanan film, 2017 yılının ilk aylarında izleyici ile buluşacak.
FİLMİN KONUSU:
Üniversitede, psikoloji bölümü 2. sınıfta okuyan genç Aylin; geceleri internet üzerinden insanlara terapi sağlayarak, kendisine de pratik yapmaktadır. Bir gece onu Cavit Demir adında tuhaf bir adam arar. Cavit; 7 yaşındaki kanser hastası oğlunun ölümüne sebep olmuştur ve bu yüzden bunalımdadır.
Aylin Cavit’i bilgileri doğrultusunda telkin etmeye çalışırken, onu yanlış yönlendirir ve kafasına kendisini öldürme fikrini sokar. Tam onu vazgeçirmek için çabalarken internet bağlantısı kesilir ve Aylin’in ekranında Cavit’in kafasına dayadığı silahlı görüntüsü donup kalır.  
Bunun üzerine Cavit’in ölüp ölmediğini öğrenmek isteyen Aylin, terapi sırasında aldığı bilgiler doğrultusunda internetten araştırmalar yapar ve sonunda Cavit’in Sapanca’daki dağ evine gitmeye karar verir.
Eve ulaştığında Cavit’in kendisini öldürmeye cesaret edemediğini gören Aylin rahatlasa da, onun bunu hala yapmaya kararlı olduğunu öğrenir. Cavit’i bu intihar düşüncesinden vazgeçirmeyi görev benimseyen Aylin, o evde kaldıkça Cavit’in geçmişi hakkındaki gerçeklerin daha farklı olduğunu anlar ve işler iyice karmaşık bir hal alır. Çünkü uzun zamandır ilk defa biriyle iletişim kuran bu tuhaf adamın, Aylin’i göndermeye hiç niyeti yoktur…
KISA SİNOPSİS:  
Genç psikoloji öğrencisi Aylin, geceleri tanımadığı kişilere online terapi yapmakta ve bunun kendisini geliştireceğini düşünmektedir. Bir gece onu Cavit Demir isimli tuhaf bir adam arar. Kanser hastası olan 7 yaşındaki oğlunun ölümüne sebep olduğunu ve depresyondan kurtulamadığını söyleyen bu adamın gizlediği bazı gerçekler vardır…

OYUNCULAR
Cavit: MURAT YATMAN: (Acı Hayat, Mühürlü Köşk, Emret Komutanım, Stajer Mafya) Aylin: PINAR BİBİN: (Baba Can’dır – Halen devam etmekte.)
Genç: SALİH BADEMCİ: (Barda, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Kiralık Aşk)

Bir cevap yazın