Chappie

CHAPPIE

Yakın gelecekte geçen filmde, baskıcı mekanik robotlardan oluşan polis güçleri görev yapmaktadır. Ancak, insanlar onlara karşı koymaya başlar. Bu robot polislerden birisi çalınarak yeni bir program yüklenir ve böylece ilk kez kendisi adına düşünen ve hisseden CHAPPIE adlı robot ortaya çıkar. Ancak, kısa zamanda Chappie düzene ve insanlığa karşı tehdit olarak görülmeye başlar ve yetkililer onu durudurmak için herşeyi göze alırlar.

“District 9”un yönetmeninin sunduğu “Chappie”nin başrollerinde Sharlto Copley, Dev Patel, Sigourney Weaver ve Hugh Jackman yer alıyor.  Yakın bir gelecekte suçun kontrolünü baskıcı mekanize bir polis gücü yapacaktır. Fakat artık, insanlar karşı koymaktadır. Polis droidi Chappie çalınıp yeniden programlanınca, düşünme ve hissetme becerisine sahip ilk robot olur.  Chappie’yi insan ırkına ve düzene bir tehdit olarak görmeye başlayan, kudretli ve yıkıcı güçler statükoyu korumak, Chappie’nin türünün son örneği olmasını sağlamak için ellerinden geleni arkalarına koymazlar.

Columbia Pictures ve MRC, LStar Capital işbirliğiyle, bir Kinberg Genre yapımı olan “Chappie”yi sunar. Filmin başrollerini Sharlto Copley, Dev Patel, NINJA ve ¥O-LANDI VI$$ER ve Jose Pablo Cantillo’nun yanı sıra Sigourney Weaver ve Hugh Jackman üstlendi.  Neill Blomkamp’ın yönettiği filmin yapımcılığını Neill Blomkamp ve Simon Kinberg, yönetici yapımcılığını ise Ben Waisbren gerçekleştirdi. Filmi Neill Blomkamp ve Terri Tatchell kaleme aldı. “Chappie”nin görüntü yönetimi Trent Opaloch, yapım tasarımı Jules Cook, kurgusu ACE’den Julian Clarke ve Mark Goldblatt, müziği Hans Zimmer’ın imzasını taşıyor. Filmin görsel efektler amirliğini Chris Harvey üstlendi…(Yapım bilgilerinin devamı ektedir.)

Yönetmen: Neill Blomkamp
Yazarlar: Neill Blomkamp & Terri Tatchell
Yapımcılar: Neill Blomkamp
Simon Kinberg
Yönetici Yapımcı: Ben Waisbren
Oyuncular: Sharlto Copley, Dev Patel
NINJA and ¥O-LANDI VI$$ER
Jose Pablo Cantillo
Ile Sigourney Weaver
ve Hugh Jackman
Aksiyon – Macera
6 Mart’ta Sinemalarda.

“Chappie” için bir yanıt

Bir yanıt yazın